Закарпаття сколихнув землетрус. Прогнози фахівців щодо подальшої сейсмологічної ситуації в краї

Цієї ночі Закарпаття сколихнув землетрус. Близько першої ночі поштовхи відчули на Ужгородщині, а вже на ранок у Головному центрі спеціального контролю підтвердили: землетрус дійсно був, джерело знаходилось поблизу Ужгорода на глибині 3 кілометрів

Відчуття, коли земля йде з-під ніг закарпатці відчули вже втретє за останні місяці: у січні підземні поштовхи магнітудою 2.2 бали сколихнули Виноградівський район.Закарпаття трясе від Землетрусів вже вдруге за два тижні. На Великдень двобальний землетрус двічі за добу відчули в районі сіл Циганівці Глибоке. Цього разу епіцентром також  стала Ужгородщина. Найдужче поштовхи були чутні поблизу сіл Нижнє Солотвино та Руські Комарівці.

Жителі Нижнього Солотвина розповідають: поштовхи тривали 10-15 секунд та були добре відчутні, у шафах гримів посуд, а люстри почали розхитуватися.Тим часом жителі Руських Комарівців припускають: землетруси - свідчення пробудження тутешнього згаслого вулкану.

Землетрус на Закарпатті

Землетруси були, є і будуть - розповідає завідувач кафедри фізичної географії УжНУ Степан Поп.

За шкалою територія Закарпаття - семибальна, проте руйнівних землетрусів магнітудою 8-9 балів, тим паче вивержень вулканів - не буде. Молоді Карпатські гори накопичують енергію, коли вона виривається - стається землетрус.

Останній потужний, 7-бальний землетрус було зафіксовано у ‘80-их роках на Тячівщині. Магнітуда решти землетрусів, зафіксованих упродовж минулого століття не перевищували 7-ми балів за шкалою Ріхтера.

Покищо нема коментарів.

Залишити коментар