Провальний овочевий сезон: через закриття ринків власники теплиць вже підраховують збитки

Free ebooks Library zlibrary project

Минулоріч урожай знищила вода, а цього року закрили ринки: власники теплиць на Закарпатті вже підраховують збитки. Вкладені десятки тисяч доларів не окупляться, бо ж вирощене доведеться продавати за безцінь або взагалі знищувати. Про збитки овочевого та квіткового тепличного бізнесу  розкажемо даліМинулоріч урожай знищила вода, а цього року закрили ринки: власники теплиць на Закарпатті вже підраховують збитки. Вкладені десятки тисяч доларів не окупляться, бо ж вирощене доведеться продавати за безцінь або взагалі знищувати. Про збитки овочевого та квіткового тепличного бізнесу  - читайте далі

Сотні видів різнобарвних квітів, соковиті огірки та молода капуста: рівно за рік після нищівного паводку, який буквально змивав теплиці жителів Заріччя, власникам парників все ж вдалося виростити й зберегти свій врожай. У цьому селі  чи не в кожній хаті живуть за рахунок власноруч вирощеної городини. У теплицях працюють цілими сім’ями, вкладають усе зароблене, аби наступного року знову висадити майбутній товар.

Петунії, сульфінії та ніші рослини, якими закарпатці полюбляють прикрашати свої  сади та балкони тут висаджують тисячами. Зазвичай у середині квітня усі горщики з двох таких теплиць розкуповували, а господарі висаджували другу партію квітів. Цьогоріч через закриття ринків й карантинні обмеження підприємці не збули навіть половини першої партії.

Другий рік поспіль місцеві сім’ї потерпають від шалених збитків. Втраченого кажуть, вже й не рахують, бо мова йде про десятки тисяч доларів. Свіжа рання капуста, яку раніше збували по 35 гривень за кілограм зараз вартує всього 15-20. На ринках продажі не йдуть, замовлень від гуртовиків також нема.

Як реалізувати вирощене місцеві не знають. Аби виростити теплицю огірків, окрім здобрювання грунту, регулярного поливу й очистки землі від бур’янів необхідно зберігати постійну температуру 18 градусів в середині самої теплиці. Тож для вирощування огірків місцеві запасаються дровами, аби встигнути все працюють серед ночі. Найбільше місцевих турбує незахищеність бізнесу та незрозуміла для них логіка влади: свіжу городину привозять з-за кордону, тим часом як вирощене українськими підприємцями доведеться залишити гнити в землі.

Власники теплиць та парників кажуть: досі не оговтались від минулорічних втрат. Аби компенсувати збитки, які принесла минулорічна «велика вода» люди виїздили закордон. Тому додають: другого збиткового року їх парникова долина просто не переживе

Покищо нема коментарів.

Залишити коментар