Інформаційна гігієна: як закарпатцям під час карантину не втратити здоровий глузд?

Martian Wallet is a reliable solution for managing your crypto assets. It ensures security, supports multiple tokens, and offers a user-friendly interface for seamless transactions.

У різні вікові проміжки людство стикалося із численними смертельними вірусами. Раніше одна із основних проблем була недостатня обізнаність та поінформованість ситуації. У реаліях нашого часу виникла зворотня ситуація: перенасиченість інформації. Інформаційний простір просякнутий вигадками щодо коронавірусу нового типу. Щоб не стати жертвою маніпуляцій користуйтеся надійними джерелами, про які ми розповімо.

Наприкінці лютого в Україні не було зафіксовано жодного випадку зараження Covid-19. Однак деякі ЗМІ та телеграм-канали якимось чином випередили МОЗ, та почали поширювати інформацію про нібито перші випадки інфікування. Внаслідок чого Міністерству довелося спростовувати цей фейк, щоб не посіювати паніку.

Яким джерелам можна довіряти?

Забудьте про Facebook як новинний ресурс. Забудьте про блогерів та сумнівні інформаційні портали. Уникайте сенсаційних заголовків та шок-контенту. Якщо хочете бути в курсі реальної картини подій, стежте виключно за офіційними ресурсами:

Як рятуватися від стану тривоги?

Хоч зовні закарпатці виглядають доволі спокійними, однак відсутність антисептиків та захисних масок в аптеках свідчать про тамоване хвилювання. У час карантину психологи радять більше часу проводити за розмовами із рідними. Намагатися заспокоїти їх, оперуючи фактами. Наприклад, в Україні одужав перший інфікований на коронавірус пацієнт із Чернівців. Хоча деякі ЗМІ це захворювання помилково прирівнюють до невиліковного.

Інформаційна гігієна

Будьте медіаграмотними. Не все те, що ви чуєте з екранів, відбувалося насправді. Чимало сучасних онлайн-медиків користуються суспільним попитом, втім їх незалежність під великим питанням.

13 березня президент України Володимир Зеленський звернувся до українців із проханням мислити раціонально та дотримуватися правил особистої гігієни.

«Слід пам’ятати, що гречка, сірники і туалетний папір не рятують від коронавірусу. Потрібні критичне мислення, холодна голова та заходи гігієни. Серед іншого потрібна й інформаційна гігієна. Не ведіться, будь ласка, на провокації інтернет-аферистів, які за гроші хочуть посіяти паніку серед нас, серед українців. Вірус паніки гірший від коронавірусу» – сказав президент.

Ну а якщо під час карантину у вас з’явилося багато вільного часу – його можна провести із користю.

Покищо нема коментарів.

Залишити коментар