Чи врятує медична маска від коронавірусу – розвіюємо поширені міфи

Free ebooks Library zlibrary project

У час пандемії на аптечних прилавках миттєво зникають медичні маски. Більшість людей не вміють їх правильно одягати, а дехто використовує одноразові маски повторно, збільшуючи ризик захворіти. Утім варто розуміти: медична маска призначена для носіїв інфекції, щоб ті не заразили оточуючих. Які засоби для особистого захисту найбільш ефективні?

Чи знали ви про історію цього знімку?

Вперше захисні маски на обличчя почали застосовувати в XVII столітті під час бубонної чуми. Тоді вони мали подовжену форму, схожу на дзьоб птахів, і захищали їх власників. Всередину витягнутої частини поміщали лікувальні трави, які виконували дві функції: захист від інфекції і захист від запаху, який долинав від хворих.

Часи минули: сучасні маски мають менш виразний вигляд, проте не програють своєю функцією захисту за умов правильного використання. Сучасні одноразові маски виготовляють із декількох шарів нетканого матеріалу.

Основні правила їх використання:

  • засіб захисту має щільно прилягати до голови;
  • під час носіння пов'язки варто уникати доторків до неї руками (люди, які не вміють їх одягати та постійно поправляють, торкаючись до обличчя, тільки погіршують ситуацію);
  • коли маска стає вологою, необхідно її замінити. Не використовувати їх повторно;
  • після зняття захисної маски, необхідно вимити руки і обробити їх антисептиком;
  • максимальний час носіння пов'язки для хворого - не більше 2 годин.

Немає необхідності постійно носити захисну пов'язку. Їх варто одягати при контакті з людьми, або в громадському транспорті.

Які маски найбільш ефективні?

Є кілька категорій захисних масок. Одноразові – знайомого нам блакитного кольору.

Їх можна носити і в приміщенні, і на вулиці не більше двох годин, а потім змінювати на нові. Лікарі стверджують, що при близькому контакті з хворим такі маски здорову людину не захистять. Вони створені для нерозповсюдження інфекцій від хворого. В аптеках ціни за останні місяці значно зросли, до того ж знайти їх – ще той квест. Інтернет-магазини пропонують одноразові маски в упаковках від 50 штук і за ціною від 650 до 1600 грн.

 

Багаторазові медичні маски

Утримують до 90% повітряно-крапельних сумішей та забруднюючих

частинок (пилових, водних суспензій, бактерій, пилку і т.д.). Виготовлені із поліуретанового матеріалу інноваційного типу. За результатами тестування не викликає алергічних реакцій.

Такі маски довго служать і приємніші за бавовняний варіант. Маски легко миються і відразу ж готові до подальшого використання. Використовувати їх можна до 2 місяців.

В інтернет-магазинах 3 штуки в упаковці коштують від 245 до 650 грн.

 

Респіратори – рекомендовані ВООЗ при контакті з людьми, які, ймовірно, заражені коронавірусом нового типу.

Такі маски забезпечені клапаном видиху для ефективного виведення вологи. Мають носовий затискач. Бувають одноразовими і багаторазовими, але навіть кращі з них не можна носити більше декількох днів.

 

Маска своїми руками

Оскільки купити медичні маски в аптеках ㅡ велика проблема, їх можна виготовити вдома зі звичайного бинта. Він має бути шириною мінімум 14 см. Відрізати смужку бинта довжиною 60 см. Має вийти по 2 шари бинта з кожного боку. Прямокутник зшити по всіх краях, пришити зав’язки.

Основна перевага масок із марлі, бинта і тканини у тому, що їх можна прати, прасувати на максимально високій температурі та використовувати повторно. Така саморобна маска ефективна протягом 3 годин.

Що кажуть лікарі?

«Маски потрібно носити хворим людям, тим у яких є мінімальні прояви захворювання. На вулицях ми бачимо, що одягають їх майже всі. З одного боку це правильно, адже ми не знаємо, хто хворий, а хто ні. Маска певною мірою є формою захисту. Однак, коронавірус, який ми маємо сьогодні, доволі небезпечний. На металевих поверхнях він може жити до 12-ти годин. Ось чому важливо ретельно мити руки та робити санітарне прибирання вдома. Це теж один із методів запобігання інфекції» - зазначила заступниця директора по лікувальній частині Перечинської районної лікарні Світлана Селебинка.

«Маски обов'язково повинні носити медичні працівники під час прийому пацієнтів. Однак маска повністю не захищає вас від коронавірусної інфекції, але тільки попереджає те, що ви не будете зайвий раз доторкатися до обличчя. Деякі країни ввели обов'язковий масочний режим не тому, що вона дуже допомагає, а тому, що люди не реагують на карантинні заходи. І ці режими будуть введені в Україні, а ми будемо зобов'язані носити маски, не дивлячись на те, що вона нас на 100% не захищає» - пояснює лікар-інфекціоніст Віктор Петров.

Що важливо знати?

  • В мережі Інтернет шахраї активно продають «спеціальні маски від коронавірусу». Їх вартість може стартувати від 950 грн. Не вірте таким оголошенням. Таких масок не існує в природі.
  • Носіння маски обов'язково потрібно поєднувати з іншими заходами профілактики, серед яких: гігієна рук і органів дихання.

На час карантину лікарі радять залишатися вдома, адже жодна маска на гарантує вам 100% захисту. Ваша безпека у ваших руках. 

Покищо нема коментарів.

Залишити коментар