Етикет нового формату: як коронавірус змінює манери поведінки?

Free ebooks Library zlibrary project

Карантинні умови змінюють звичний для нас стан речей. Ваша кухня стала вашим офісом, а зустрічі перевелися в онлайн-режим. Те, що раніше було звичайним, тепер може завдати шкоди нам, або нашим рідним. Людям довелося відмовитися від рукостискань та поцілунків при зустрічі. В умовах пандемії цей жест сприймається як моветон. Водночас коронавірус почав задавати світові тренди видозміненого етикету.

Вірус передається повітряно-крапельним шляхом від людини до людини. У зв’язку з цим вітання повинні позбавитися будь-якого тактильного контакту. Романтичні французи перестали цілувати одне одного при зустрічі. До цього правила долучилася і Бразилія. У Новій Зеландії заборонили традиційне привітання маорі – дотик носами.

Тим часом в Ірані жартома вітаються ногами і закликають відмовитися від банкнот. В Іспанії скасували католицьку традицію цілувати ноги і руки статуї Діви Марії напередодні Великодня. У Польщі віруючим пропонують не вживати освячений хліб і хреститися замість обмивання рук, а в Румунії заборонили цілувати ікони.

Україна до цієї традиції лише звикає – люди досі гуртом відвідують богослужіння, цілуючи престол. До слова, на території Закарпатської області 24 березня зафіксували перший лабораторно підтверджений випадок вірусу COVID-19 у 68-річної жінки. Офіційно підтвердити коронавірус мають у київській референс-лабораторії. Відомо, що жінка відвідувала церкву, у якій проводили служби попри карантин і рекомендації цього не робити. А відтак могла заразити значну кількість інших вірників.

Перший випадок захворювання COVID-19 підтвердили у Ватикані. Ще до загальноіталійського карантину в місті-державі закрили музеї і припинили заходи в церквах, залишивши їх відкритими тільки для індивідуальних молитов.

МОЗ Аргентини рекомендує жителям країни не ділитися один з одним соломинками для мате. Американська баскетбольна NBA випустила спеціальні рекомендації для проведення ігор і тренувань - наприклад, радять «не давати п'ять» фанатам і не писати автографи чужими маркерами. А в Греції зробили закритою церемонію запалювання олімпійського вогню.

Яка альтернативи традиції?

Серед популярних альтернатив вітанням – торкання підошвами, або ліктями. При розмові необхідно тримати дистанцію не менше 1 метра. Молитви та ділові зустрічі радять проводити в онлайн-режимі.

Служба ДСНС України радить не тиснути руку, а привітно піднімати, або ж підморгувати.

Лікарі рекомендують максимально прикриватися під час чхання та кашлю, краще завжди робити це лівою рукою. Наступне правило – носити рукавички. Так чи інакше, ми торкаємося до дверних ручок, поручнів у громадському транспорті.

Деякі українські зірки знімають кумедні відео щодо привітання під час карантину, максимально обмеживши контакт з людиною.

Ще одна рекомендація – розплачуватися виключно карткою. Найбільше скупчення вірусних бактерій може бути на купюрах та нашому смартфоні. Його радять дезінфікувати по кілька разів на день.

Сучасна культура поступається перед безпекою людства. Тому будьте здоровими та свідомими: тримайте дистанцію, одягайте маску, мийте руки, а ще краще -  залишайтеся вдома.

Покищо нема коментарів.

Залишити коментар