Збиткова стихія: після паводкової хвилі Рахівщина підраховує збитки

Рахівським районом пройшла негода, внаслідок якої підтопило  475 дворогосподарств, з яких 55 - підвали житлових будинків. Повноводними стали півдесятка великих річок, що впадають у Тису. Місцеві жителі виносили з будинків все що встигали, адже меблі буквально плавали у воді. Вода піднялася на 4-5 метрів у Лузі, Рахові, Білині та Ясінях.

Місцеві були змушені виносили килими та лінолеум. Також документи та все, що встигли. Вулиця перетворилася на бурхливу річку і рятувалися від стихії самотужки, а потім викликали рятувальників аби викачати воду, рівень якої не вщухав.

Місцеві бідкаються – негода забрала останню надію на бодай-якийсь врожай. Пані Олена перше, що рятувала від великої води – свою корову, яка якраз випасалася та курей. Жінка каже – кілька хвилин і тварин забрала б бурхлива Чорна Тиса.

Внаслідок підняття грунтових вод зруйнувалася і частина дорожнього покриття автодороги «Мукачево-Рогатин». Тож рух транспорту на пошкодженій ділянці між населеними пунктами Кваси – Ясіня, поблизу присілка Кевелів Рахівського району, здійснювали по одній смузі.

А от 85-річна пані Марія і взагалі проживає одна. Із комори жінці доводилося виносити усе самотужки позаяк допомогти – нікому.

Найбільше постраждали жителі селища Ясіня. Місцеві кажуть – негода вирує доволі часто. Ось таке взуття – вже необхідність, а килими не встигають просушуватись, як житлові будинки знову атакує вода.

Рятувальники ДСНС відкачували воду. Загалом, для ліквідації наслідків підтоплень залучили 5 пожежних автомобілів, 3 мотопомпи та 18 чоловік особового складу від Служби порятунку Закарпатської області.

 

Також пошкоджено дорожнє покриття обласного автошляху Рахів-Луги, районний автошлях Ясіня-Стебний, комунальні та лісова дороги. Частково зруйновані 5 підвісних та 2 комунальні мости. Наразі рівень води у Тисі вже нормалізувався. Рахівщина підраховує збитки від негоди. 

Покищо нема коментарів.

Залишити коментар