Замість фронту – на авторозборку: на Закарпатті викрили схему продажу автомобілів, ввезених для ЗСУ

На Закарпатті правоохоронці викрили схему незаконного використання автомобілів, які ввозилися в Україну під виглядом гуманітарної допомоги для потреб Збройних сил України. За даними слідства, транспортні засоби замість передачі військовим могли реалізовуватися цивільним особам або використовуватися для розбору на запчастини.

Фігурантом справи, за інформацією місцевих ЗМІ, є підприємець з Іршави Хустського району Володимир Байрацький. Слідство вважає, що автомобілі завозилися через митні пости Закарпатської, Львівської та Волинської областей як гуманітарна допомога для армії. Однак після перетину кордону транспорт опинявся на території станції техобслуговування та авторозборки в Іршаві.

Під час проведення слідчих дій правоохоронці задокументували факт отримання підозрюваним авансового платежу в розмірі 300 доларів США за три автомобілі. Саме це стало одним із епізодів, який ліг в основу кримінального провадження.

Правоохоронці наголошують, що подібні схеми не лише завдають збитків державі, а й підривають довіру до волонтерського руху та благодійної допомоги, яка надходить для українських військових. За інформацією слідства, транспортні засоби ввозилися без сплати митних платежів завдяки статусу гуманітарної допомоги.

Наразі триває досудове розслідування. Правоохоронці встановлюють усіх можливих учасників схеми та перевіряють інші епізоди незаконного використання гуманітарних автомобілів.

Деталі справи та матеріали слідства правоохоронці обіцяють оприлюднити після завершення необхідних процесуальних дій.

 

Покищо нема коментарів.

Залишити коментар