Законопроект про стукачів на порушників ПДР: в Україні за доноси на водіїв даватимуть 10% від штрафу

Free ebooks Library zlibrary project

В Україні хочуть ввести інститут стукачів на порушників правил дорожнього руху. Тобто щоб кожна людина могла зафіксувати порушення ПДР на відео, щоб послати його в поліцію і отримати за це винагороду в розмірі 10% від суми штрафу. 


Але якщо донос вважатимуть хибним, то несумлінного стукача можуть відправити до в'язниці на рік. 

Відповідний законопроект внесли депутати від фракції «Слуга народу» в Верховну Раду , передає Репортер

Законопроект, під яким підписалося 34 депутати, зареєстрований під номером 5798 і називається «Про посилення ролі суспільства в заходах контролю за безпекою дорожнього руху і дотриманням правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів». 

У документі говориться, що фіксувати порушення українці зможуть за допомогою своїх смартфонів або планшетів, використовуючи для цього спеціальну програму.

Вона б забезпечувала ідентифікацію громадянина через «Дію», а також гарантувала б справжність фото і відео з порушенням. Потім українці могли б передавати відомості про порушення правоохоронцям. Розгляд справ в такому режимі здійснювалося б у спрощеному порядку.

Згідно з текстом проекту, пропонується узаконити таке поняття, як «інформатор» (в оригіналі тексту закону Сповіщувач, в народі - стукач). 

Такий статус отримає громадянин, який звернеться із заявою або повідомленням про адміністративне правопорушення в сфері забезпечення безпеки дорожнього руху або порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксованому за допомогою відео- або фотозйомки, до відповідних органів, і при цьому не є потерпілим. 

Норма закону говорить, що інформатор має право на грошову винагороду. 
Сума такої винагороди складе 10 відсотків від суми штрафу за порушення. 
Винагорода виплачуватиметься в порядку, коториі̆ визначить Кабмін. При цьому такі фото і відеодокази будуть прийматися в суді. Подачу доказів пропонується робити через «Дію» при узгодженні з Міністерством ціфровоі̆ трансформації. 

Подача завідомо недостовірних даних або підробка таких доказів буде каратися виправними роботами, або обмеженням волі на строк до 1 року.

Бажаючим допомогти поліції гарантується конфіденційність і нерозголошення відомостей про них. Таким чином, оштрафовані водії не будуть знати, хто зафіксував їх порушення і повідомив про нього.

Покищо нема коментарів.

Залишити коментар