Королева Єлизавета 6 лютого 2022 року відзначить професійний ювілей - 70 років на престолі. Вона є першою за всю монаршу історію правління, хто так довго перебуває при владі.
Як Єлизавета 2 прийшла до влади
З дитинства майбутня королева відрізнялася сильним характером, самостійністю і рішучістю. У 1945-му році вступила до "Допоміжної територіальної служби", де пройшла курси самооборони для жінок. У 1947 році вона разом з батьками вперше відвідала Південну Африку, де виголосила свою знамениту промову:
Я заявляю перед вами всіма, що все моє життя, чи буде воно довгим або коротким, буде присвячене служінню вам і тій великій імперії, до якої ми всі належимо.
Коли Єлизаветі було 25 років, її батько захворів - дав про себе знати тягар відповідальності за державу і емоційні потрясіння в період Другої світової війни. В цей час Єлизавета, як старша з дочок, сама їздила з візитами в країни Співдружності.
У ніч з 5 на 6 лютого 1952 року її батько - Георг VI - помер, а принцеса прийняла тягар влади на себе. Однак коронація відбулася лише через 16 місяців - у червні 1953 року.
Цікаві факти про Єлизавету II
Крім купання в загальній любові і непрямого впливу на політичне життя держави, Єлизавета друга живе і приватним життям, в якому відбувається багато цікавих речей:
- королева відзначає день народження двічі на рік - навесні і влітку;
- коргі - улюблена порода правительки;
- чоловік Єлизавети II називає її "сabbage" (капуста);
- для того, щоб пошити весільну сукню, принцеса Єлизавета використовувала купони, видані в роки Другої світової війни;
- із загального числа листів шанувальників королева вибирає кілька і відповідає на них сама;
- Єлизавета II любить пити джин перед ланчем, в обід вино, а ввечері - мартіні або шампанське;
- прокидається королева не під звуки будильника, а під чудову мелодію волинки.
Британська королева вважається одним з найвпливовіших політиків, хоча безпосередньо впливу такого не має. Її піддані вважають, що збереження монархії всупереч безлічі важких періодів для держави - це заслуга Єлизавети. Саме тому її люблять і поважають не тільки в рідній країні, а й у всьому світі.