Як роблять дерев’яні сходи: інструкція від виробника (ФОТО; ВІДЕО)

Free ebooks Library zlibrary project

Без них складно уявити інтер’єр сучасного будинку. Вони його окраса та символ достатку. А ще підкреслюють характер господарів та їхні вподобання.


Мова про дерев’яні сходи. Вони повинні бути натуральні, надійні та безпечні, а ще мати естетичний вигляд та бути зручними в користуванні. Все це поєднується у виробах закарпатської компанії дерев’яних сходів TWood, яка вже 20 років на ринку області, а зараз стрімко завойовує Україну. Тож як вони їх роблять

Все починається з деревини. Використовують тільки перевірених постачальників та сертифіковану продукцію найвищої якості. Твердолистяні породи найкраще підходять для виготовлення довговічних сходів.

Найперше деревину піддають первинній, грубій обробці. Колоди розпилюють на дошки та бруски відсортовуючи брак. На цьому етапі робочі калібрують пиломатеріали та складають для подальшої сушки.

сходи, робота, сюжет, виробництво

Розпиляні дошки завантажують у сушильні камери, де протягом тижнів підтримуватимуть високу температуру з вприскуванням водяної пари аби процес висушування відбувався рівномірно, і деревину не скручувало. Дуб, наприклад сушать від 60 діб, не враховуючи його обвітрювання на відкритому повітрі протягом кількох місяців.

Добре висушені заготовки потрапляють у цех, де робітники піддають їх подальшій обробці: обрізці, склеюванню, шліфуванню. Склеєна конструкція формує меблевий щит. Він буває різних розмірів: від товстіших для сходинок, косоурів, стійок та балясин до тонших для інших елементів.

Конструкція, вигляд та технічні характеристики майбутніх сходів узгоджуються із замовником. Вартість та термін виготовлення залежить від породи дерева та покриття. Загалом на все витрачають до трьох місяців.

За своїми властивостями для сходів найкраще підходять дуб, бук та ясен. Вони міцні, довговічні та стійкі до механічних пошкоджень і пливу вологи та високих температур.

Кожен проект унікальний та зроблений за індивідуальними побажаннями. Майстер веде його від початку й до фінального монтажу. Тож кожні сходи мають неповторні авторські штрихи.

сходи, робота, сюжет, виробництво

Кожна майстерня облаштована необхідним для деревообробки устаткуванням. Станки автоматично вирізьблять стовпи та балясини. На кожну витрачається 2-3 години. Форма та візерунок можуть бути будь-якої складності.

Приготувавши основу – майстер починає збирати чорновий варіант сходів аби підігнати усі деталі: сходи, підсходинки та переконатись, що все підходитиме одне до одного аби на місці монтажу не виникало зайвих труднощів.

Монтаж на об’єкті відбувається швидко та злагоджено. Працівники спочатку демонтують тимчасові сходи та повторно все вимірюють. Установка починається з кріпленням «чола» на край перекриття. Після цього встановлюють косоури, які нестимуть усе навантаження. Наприклад у цьому будинку сходи будуть з ясена відкритого типу, а поручні зі скла.

Зафіксувавши основу – майстер починає встановлювати сходи. Їх просвердлюють у заздалегідь приготовлених місцях та прикручують до косоура.

Процес повторюється і на першому поверсі. Згодом майстер випробовує надійність кріплень, а робітник закриває отвори дерев’яними заглушками.

Ясенові сходи у цьому будинку встановили менш, ніж за 8 годин. А прослужать вони десятиліття.

Покищо нема коментарів.

Залишити коментар