Як послаблення карантину вплинуло на місцеві бюджети Закарпаття?

У зв’язку з введенням з березня карантинних заходів, зниженням ділової активності, а також запровадженням податкових пільг для підтримки бізнесу в період карантину, місцеві бюджети недоотримують значні фінансові ресурси. Починаючи з травня, карантинні обмеження стали послаблювати. Чи відновлюються у зв’язку з цим обсяги надходжень до місцевих бюджетів Закарпатської області проаналізувала Юлія Траньович, консультантка з бюджетних питань Закарпатського РВ Асоціації міст України.

«З початком введення обмежуючих заходів бюджетні надходження очікувано стали знижуватися. Зокрема, у квітні до місцевих бюджетів Закарпатської області надійшло на 26,2% менше доходів, ніж у квітні 2019 року – це найнижчий показник за перше півріччя. Послаблення карантину позитивно вплинули на ситуацію, і в червні до бюджетів Закарпаття надійшло уже на 5,5% більше, ніж у червні минулого року».

Загалом, за перше півріччя доходи загального фонду місцевих бюджетів області (без трансфертів) склали 2 489,2 млн грн, що тільки на 1% більше аналогічного показника 2019 року.

Практично на рівні з минулим роком залишаються надходження податку з доходів фізичних осіб (102,8%). Зменшилися на 10,4% в порівнянні з минулим роком надходження від плати за землю – в основному через податкові канікули з плати за землю у березні. На 12,5% знизились надходження акцизу з пального через зменшення обсягів його реалізації. Також серед джерел доходів, обсяги яких є нижчими ніж у попередньому році, є плата за надання адміністративних послуг (на 23,2% менше).

Серед бюджетів міст обласного значення, об’єднаних територіальних громад та зведених районних бюджетів найбільше зросли надходження до бюджетів Полянської ОТГ (107%) та Вільховецької ОТГ (106%). У загальному, серед 24 бюджетів міст, ОТГ та районів області тільки у 10 бюджетів, незважаючи на ситуацію з коронавірусом, показники доходів є вищими за минулорічні. До обласного бюджету за перше півріччя 2020 р. надійшло на 4% більше ніж у 2019 р.

Закарпатське РВ АМУ

Покищо нема коментарів.

Залишити коментар