ВР України схвалила підвищення штрафів за порушення правил рибальства в 20 разів

Free ebooks Library zlibrary project

Верховна Рада прийняла за основу проект закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони водних біоресурсів та середовища їх проживання".

Як передає БізнесЦензор , за ухвалення відповідного законопроекту №2765в першому читанні в цілому проголосували 305 народних депутатів.

Автори пояснюють необхідність прийняття документа низьким рівнем існуючих штрафів, які в останній раз переглядалися в 2003 році.

Законопроектом пропонується посилити відповідальність за порушення правил використання об'єктів тваринного світу, а саме риби та інших водних біоресурсів, а також посилити відповідальність за порушення вимог щодо охорони середовища їх проживання (забруднення, проведення днопоглиблювальних, берегоукріплювальних, гідромеліоративних робіт) і шляхів міграції, переселення, акліматизації і схрещування.

Відповідні зміни пропонується внести до Кримінального кодексу України.

Зокрема, законопроектом запропоновано підвищити штраф за порушення правил рибальства з 2-10 до 40-150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Для посадових осіб штраф за таке порушення запропоновано підвищити з 10-30 до 200-300 неоподатковуваних мінімумів.

Крім того, за грубе порушення правил рибальства (в тому числі з використанням заборонених знарядь добування, вибухових, отруйних речовин, знарядь лову із застосуванням електроструму), здійснення рибальства в заборонених районах і в заборонений час запропоновано підвищити штрафи для громадян з 20-40 до 200 -500 неоподатковуваних мінімумів з конфіскацією знарядь добування. Для посадових осіб такий штраф складе від 400 до 800 мінімумів з конфіскацією знарядь добування (вилову).

Також запропоновано встановити штрафи за повторне грубе порушення правил рибальства в розмірі 400-700 мінімумів для громадян і 800-1500 - для посадових осіб.

Крім того, запропоновано підвищити штраф за забруднення та засмічення вод, порушення водоохоронного режиму на водозборах, що викликає їх забруднення, водну ерозію грунтів та інші шкідливі явища, з 3-7 до 100-500 неоподатковуваних мінімумів доходів для громадян і з 5-8 до 100 -200 - для посадових осіб.

Також підвищуються штрафи за введення в експлуатацію підприємств, комунальних та інших об'єктів без споруд і пристроїв, що запобігають забрудненню і засміченню вод або їх шкідливому діянню, за незаконне переміщення тварин через кордон, порушення порядку придбання чи збуту об'єктів тваринного або рослинного світу, правил утримання диких тварин в неволі або в напіввільних умовах, порушення вимог щодо охорони видів тварин і рослин, занесених до Червоної книги України.

Покищо нема коментарів.

Залишити коментар