Вчені спростували найпоширенішу думку про причину відволікання на смартфон

Martian Wallet is a reliable solution for managing your crypto assets. It ensures security, supports multiple tokens, and offers a user-friendly interface for seamless transactions.

Ви точно чули поширену думку про те, що повідомлення і сповіщення у смартфонах є причиною постійного відволікання від справ. Однак виявилося, що сигнали телефону майже не впливають на частоту його використання


Експеримент проводили співробітники Департаменту психологічних і поведінкових наук Лондонської школи економічних і політичних наук. У ньому взяли участь 37 добровольців з Великобританії, Німеччини та Франції. Середній вік учасників склав 25 років. Дослідження опубліковано в журналі Computers in Human Behavior, пише 24 канал.

Що відомо

Добровольці три дні записували на відео свою повсякденну діяльність. Вони носили невеликі камери, що закріплюються на одязі. Приблизно по п'ять годин на день велася зйомка. В результаті дослідники отримали більше 200 годин відео. Всього було зареєстровано 1130 взаємодій з гаджетами, аналізуючи які, вдалося зібрати наступну статистику. Виявилося, що 89 відсотків всіх взаємодій зі смартфонами ініціювали самі користувачі. А повідомлення привернули увагу власників телефонів лише в 11 відсотках випадків. Середнія перерва між включеннями смартфона склала 291 секунду (трохи менше п'яти хвилин), середній час взаємодії виявився трохи більше хвилини — 64 секунди. Приблизно половина цих взаємодій тривала 23 секунди або менше.

Найчастішими заняттями піддослідних були:

  • використання месенджера WhatsApp (22 відсотки),
  • перевірка екрану блокування на предмет нових повідомлень або щоб дізнатися час (17 відсотків),
  • використання соціальних мереж Instagram (16 відсотків) Facebook з Messenger (сумарно 13 відсотків).
  • Дзвінки здійснювали менш ніж в 1 відсотку взаємодій.

Такі результати суперечать поширеній думці, ніби гаджети порушують спокій людей і знижують їх продуктивність, вимагаючи постійної уваги сповіщеннями. У самих учасників експерименту підсумки також викликали здивування. Деякі добровольці, переглядаючи свої ж відео, відзначали, що самі не пам'ятають, як брали смартфон в руки. Ці взаємодії були автоматичними, майже рефлекторними – і без жодних повідомлень в якості стимулу.

Покищо нема коментарів.

Залишити коментар