Чи буде в Україні повний локдаун?

Free ebooks Library zlibrary project

Перші результати «карантину вихідного дня» в Офісі президента та Міністерстві охорони здоров'я очікують за тиждень — тоді стане зрозуміло, чи потрібно вводити в Україні локдаун


Про це заступник глави Офісу президента Кирило Тимошенко розповів у програмі «Бацман», пише Громадське.

За його словами, влада намагається за допомогою обмежень на вихідних «збити темпи зростання захворюваності» та збільшити кількість ліжок для COVID-пацієнтів та ліжок із киснем.

«Чи можливий локдаун, ми зрозуміємо після того, як пройдемо треті вихідні на карантині, й будемо ухвалювати рішення», — запевнив Тимошенко.

Він також додав, що зараз немає чіткого показника граничної кількості добових випадків інфікування, за якого медична система не буде справлятися.

Крім того, Тимошенко зазначив, що центральна та місцева влада пропустили проблему з підведенням кисню до ліжок і зараз намагається надолужувати це. За словами очільника МОЗ Степанова, наразі в Україні понад 26,5 тисячі ліжок із підведеним киснем.

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов на брифінгу 27 листопада заявив, що основною передумовою для введення локдауну стане навантаженість на медичну систему, а саме заповненість ліжок пацієнтами з коронавірусом.

Степанов теж розповів, що завдяки «карантину вихідного дня» влада хотіла зменшити динаміку зростання інфікування, тож через тиждень уряд зможе оцінити, чи вдалося досягнути необхідного ефекту.

За його словами, МОЗ розглядає різні варіанти карантину, а особливе занепокоєння викликають новорічні свята та збільшення соціальних контактів. Зазначимо, що прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявляв про можливість локадуну на новорічні свята.

Ситуація з коронавірусом

Останніми тижнями у нас щодоби фіксують від 10 до 16 тисяч інфікованих. Менше випадків виявляють на вихідних, але це не через скорочення кількості інфікованих: тоді люди рідше звертаються до лікарів та рідше отримують направлення на тестування.

Загалом у нас 693 407 підтверджених випадків інфікування. За даними Університету Джонса Гопкінса, Україна на 17 місці у світі за кількістю підтверджених випадків.

Також у нас 326 238 пацієнтів одужали, а 11 909 — померли від ускладнень. За минулу добу, 26 листопада, виявили рекордну кількість хворих — 16 218.

Поки в Україні діє загальнодержавний карантин з обмеженнями «помаранчевої» зони, а також «карантин вихідного дня». Він уже діяв 14-15 листопада та 21-22 листопада, а також буде діяти 28 і 29 листопада.

Також МОЗ розробило алгоритм дій у разі погіршення ситуації згідно з чотирма рівнями небезпеки. Наразі Україна перейшла на другий рівень, який, зокрема, передбачає скасування планових операцій.

Згідно з цим алгоритмом, за умови щоденного приросту нових хворих в 11-15 тисяч і заповненості ліжок не менше як 85% Україна перейде до жорсткого карантину. Проте в міністерстві згодом передумали й заявили, що повний локдаун буде в разі виявлення понад 30 тисяч інфікованих за добу.

Покищо нема коментарів.

Залишити коментар