В Ужгороді вшанували пам’ять ліквідаторів до 40-х роковин Чорнобильської трагедії

В Ужгороді відбулися пам’ятні заходи до 40-х роковин Чорнобильська катастрофа - найбільшої техногенної трагедії в історії людства. Урочистий мітинг-реквієм пройшов на площа Захисників України.

У заході взяли участь представники обласної та міської влади, ліквідатори аварії, рятувальники, правоохоронці, духовенство, військовослужбовці та мешканці громади.

До вшанування долучилися й гвардійці 26-го Закарпатського полку Національної гвардії України. Разом із присутніми вони поклали квіти до пам’ятника закарпатським ліквідаторам та вшанували загиблих хвилиною мовчання. Захід супроводжувався спільною молитвою та виступом духового оркестру.

Чорнобильська трагедія назавжди змінила хід історії та залишила глибокий слід у долях мільйонів людей. Сотні тисяч ліквідаторів - пожежники, військові, медики, інженери - ціною власного здоров’я і життя змогли зупинити поширення радіації та запобігти ще масштабнішим наслідкам катастрофи.

Радник командира з питань ветеранської політики, майор Владислав Бурханов наголосив, що подвиг ліквідаторів і сьогодні залишається прикладом мужності та самопожертви:

«Сьогодні минає 40 років від дня Чорнобильської катастрофи. Ми вшановуємо героїв, які ціною власного життя і здоров’я зупинили невидиму загрозу та врятували мільйони людей.

Тоді вони стали на захист країни від радіації. Сьогодні українські військові щодня боронять державу від збройної агресії. Це різні виклики, але їх об’єднує спільна сутність - мужність, самопожертва і відповідальність за майбутнє України.

Ми пам’ятаємо їхній подвиг і продовжуємо боротьбу за життя, безпеку та незалежність нашої Батьківщини».

Сьогодні Україна знову протистоїть викликам, що несуть загрозу не лише державі, а й усьому світу. Пам’ять про Чорнобиль об’єднує покоління та нагадує про високу ціну безпеки, відповідальність і силу людського духу.

Покищо нема коментарів.

Залишити коментар