В Ужгороді буде новий Генеральний консул Угорщини

Йожеф Бугайла завершує свій 6-річний термін перебування на посаді Генерального консула Угорщини в Ужгороді


Починав він свою дипломатичну місію на Закарпатті у 2015 році, коли я головував в обласній раді. Із того часу і дотепер ми встигли реалізувати багато спільних проєктів.

Йожефу дістався надзвичайно складний політичний період. Однак за ці 6 років Угорщина зробила для України і Закарпаття надзвичайно багато. Це і вакцини, і дихальні апарати, підтримка освіти, культури та багато інших необхідних програм, завдяки яким цілими вантажівками до нас спрямовувалася гуманітарна допомога.

Окремо хочу відзначити план Еде Егана, завдяки якому Угорщина надала багатомільйонну допомогу нашим фермерам, малому та середньому бізнесу.

Сьогодні взаємовідносини України і Угорщини перебувають у загостреному стані. Але попри різні трактування і маніпуляції, які роздмухуються навмисне, не можна забувати, що саме Угорщина однією з перших офіційно визнала незалежність України. В Будапешті встановлено пам’ятник Тарасу Шевченку, а також пам’ятний знак жертвам голодомору 1932-1933 років в Україні. Угорщина всіляко сприяла підписанню Україною Шенгенської угоди та можливості наших громадян вільно їздити в Європу.

У всіх цих здобутках величезна заслуга дипломатів, у тому числі Йожефа Бугайла.
Переконаний, що нинішній конфлікт між нашими державами є тимчасовим явищем. Час усе розставить на свої місця і ми надалі будуватимемо з угорцями спільний рух у напрямку європейської спільноти.

Дякую Йожефу за плідну роботу і пишаюся, що можу назвати його своїм другом. Бажаю подальших успіхів у кар’єрі і особистому житті. Завжди буду радий зустрітися як в Ужгороді, так і по той бік кордону.

 

Покищо нема коментарів.

Залишити коментар