Уряд розробляє план “жорсткого карантину” в Україні

В уряді розробляють план «жорсткого карантину» в Україні як «план Б» на випадок, якщо карантин вихідного дня не спрацює. Наразі карантин на вихідних лишається альтернативою повному локдауну


Про це заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, пише Громадське.

Він зазначив, що перші «карантинні вихідні» в Україні показали, що люди обмежили свою мобільність, а отже, зменшилися довготривалі контакти між різними соціальними групами.

За словами прем'єра, дієвість «карантину вихідного дня» можна буде побачити за два тижні, коли його термін закінчиться.

«Після цього ми можемо оцінити його результат. Ми вбачаємо цей результат у виході на плато за кількістю захворілих», — зазначив Шмигаль.

Очільник Кабінету міністрів додав, що наразі розробляється план введення більш жорсткого карантину. Його введуть, якщо не спрацює «карантин вихідного дня». Для цього в уряді консультуються з міськими головами, представниками церков та бізнесу, епідеміологами та інфекціоністами.

«Усе це ми робимо зараз, щоб напрацювати спільний, виважений та підтриманий усіма план. Хочу ще раз наголосити: жодної дати щодо введення більш жорсткого карантину зараз немає», — сказав прем’єр-міністр.

То що в Україні з карантином?

Уряд запровадив 11 листопада «карантин вихідного дня». Він діє з 00:00 суботи до 00:00 понеділка. Такий карантин триватиме до кінця місяця, тобто 14 і 1521 і 22 та 28 і 29 листопада. У ці дні можуть працювати лише продуктові магазини, автозаправки, аптеки, фінансові установи та транспорт.

У МОЗ кажуть, що основою метою такого карантину є «зупинити ураганні темпи зростання хвороби», а саме: зменшити кількість контактів і розірвати ланцюг передачі вірусу. За словами прем'єра Дениса Шмигаля, основне завдання «карантину вихідного дня» — зафіксувати захворюваність на рівні 12 тисяч. Якщо цього не буде, то уряд «піде на більш жорсткі заходи».

Президент України Володимир Зеленський говорив про повний локдаун за умови 15 тисяч випадків коронавірусу на день. Це ж зазначали і в МОЗ: за планом міністерства, при щоденному прирості нових хворих у 11-15 тисяч і заповненості ліжок не менше, ніж 85%, Україна перейде на третій рівень реагування на епідемію. Він передбачає введення по всій країні всіх обмежень «червоної зони» та мобілізацію усіх медичних працівників.

Однак пізніше міністр охорони здоров'я України Максим Степанов заявив, що вимагатиме жорсткого карантину при 30 тисячах випадків COVID-19 на добу.

Покищо нема коментарів.

Залишити коментар