Українські лікарні недоотримають половину необхідного фінансування

За даними Національної служби здоров'я України, для підтримки програми медичних гарантій у 2021 році необхідно 240 мільярдів гривень. Проте Уряд пропонує виділити на програму 123,4 мільярда.

Про це написала колишня міністерка охорони здоров'я Уляна Супрун на своїй сторінці Facebook, повідомляє 24 канал.

За її словами, це майже на половину менше суми, яку порахували експерти НСЗУ у липні. За їхніми даними, для підтримки програми медичних гарантій у 2021 році потрібно 240 мільярдів гривень. Та ще 67 мільярдів гривень додатково для надання допомоги хворим на COVID-19.

Поки що на боротьбу з коронавірусом планують виділити 19,4 мільярда гривень, з яких 15,8 мільярда – на медичну допомогу, 1 мільярд на оснащення робочих місць вчителів для дистанційного навчання, а 2,6 мільярда відкладено на закупівлю вакцини для груп ризику (коли її винайдуть).

Всього на українську медицину у 2021 році планують виділити 156 мільярдів гривень.

Якщо парламент підтримає проєкт бюджету в тому вигляді, який пропонує уряд, то фінансові умови для медицини особливо не зміняться. На неї чекає все те саме хронічне недофінансування, помножене на некомпетентність керівництва МОЗ,
– вважає Супрун.

Також в бюджет заклали кошти на підвищення заробітної плати медикам на 30%. Супрун зазначила, що це менше ніж анонсував нинішній міністр навесні – тоді мова йшла про збільшення зарплат медичним працівникам на 50%.

Покищо нема коментарів.

Залишити коментар