У вбивстві двох протестувальників Black Lives Matter у США звинувачують 17-річного підлітка

Free ebooks Library zlibrary project

17-річний хлопець Кайл Ріттенгаус приїхав до міста Кеноші, штат Вісконсин минулого тижня, щоб начебто допомогти людям під час протесту, який виник після того, як поліція 22 серпня підстрелила афроамериканця Джейкоба Блейка. Підліток відкрив вогонь із гвинтівки по протестувальниках і застрелив двох людей.

Про це повідомляє Business Insider.

Ріттенгаус приїхав до міста 25 серпня. На протесті він застрелив чоловіка, потім його оточили та намагалися відібрати зброю, але тоді підліток встиг застрелити другого чоловіка та поранити ще одного.

Наразі Кайла затримали та звинувачують у навмисному вбивстві та незаконному поводженні зі зброєю.

Адвокат стверджує, що хлопець почав стріляти задля самооборони. Натомість поліція, посилаючись на відео інциденту, заявляє, що «жертва здається беззбройною».

Крім того, виправдовує дії хлопця й американський президент Дональд Трамп. Політик запевняє, що Кайл захищався, а якби цього не зробив — його вбили б.

«Це цікава ситуація. Він намагався піти від них, схоже він упав, а вони дуже жорстоко напали на нього», — заявив на пресконференції Трамп.

Проте у поліції запевняють, що другий загиблий хотів забрати зброю у хлопця, але не намагався його вбити.

Натомість Джо Байден, опонент Трампа на прийдешніх виборах президента у 2020 році, засудив слова американського президента назвав його слабким.

«Президент відмовився докоряти насильству. Він навіть не відхрестився від одного зі своїх прихильників, якого звинувачують у вбивстві. Він занадто слабкий та боїться ненависті, яку збудив», — йдеться у заяві Байдена.

22 серпня у Кеноші стався інцидент за участі афроамериканця Джейкоба Блейка та поліцейських. Правоохоронці заявили, що приїхали на виклик через побутову сварку, але більше подробиць не повідомили: ані про те, хто викликав поліцію, скільки поліцейських прибули і хто саме їх викликав. Наразі продовжують розслідувати ці обставини.

У мережі викладені кілька відео з місця події. На них видно, як Блейк виходить із автівки на вимогу правоохоронців і лягає на неї, після чого один із поліціянтів хапає його за футболку і стріляє щонайменше кілька разів. Стрілянина супроводжується криками перехожих, зокрема дітей. Зараз чоловік у лікарні у важкому стані.

Адвокати Блейка пізніше заявлять, що він намагався «владнати сімейну сварку» між двома жінками. Те ж скажуть і свідки. Крім того, за словами нареченої Блейка Лакіши Букер, в автівці під час стрілянини перебували троє дітей Блейка, які все бачили.

Двох поліцейських, причетних до інциденту, відсторонили від роботи, заявили в поліції Кеноші. Проти них відкрили розслідування через можливе перевищення службових повноважень під час інциденту з Блейком.

На тлі стрілянини у місті розпочалися протести.

У США із кінця травня тривають протести проти насилля з боку поліції щодо темношкірих і расизму. Приводом до них стала смерть афроамериканця Джорджа Флойда під час затримання правоохоронцями. Один із них душив Флойда коліном протягом понад 8 хвилин.

Усіх правоохоронці, причетних до вбивства Флойда, звільнили з поліції та арештували. Дерека Шовіна, який душив коліном афроамериканця, звинувачують в убивстві.

Смерть Флойда здобула значний резонанс у США та за їхніми межами. Світом прокотилася хвиля кампанії «Життя темношкірих важливі», покликана привернути увагу до проблеми расизму й насилля в правоохоронних органах.

Покищо нема коментарів.

Залишити коментар