Імунітет до коронавірусу може не вироблятися у людей, які мають важкі супутні захворювання зокрема, онкологію. А ось повторні випадки інфікування – можуть свідчити про помилку в діагнозі.
Про це розповів чернівецький епідеміолог Юрій Падурару, який сам переніс COVID-19, пише 24 канал, з посиланням Укрінформ.
Так, за його словами, останні публікації науковців, свідчать про те, що імунітет до інфекцій завжди формується. Можливо, з різною потужністю, з різним рівнем захисту, але однозначно створюється.
"Цього імунітету достатньо, щоб повторно не заразитися. Це дуже важливо. Проте, можливо, що імунітет справді не виробився, наприклад, через якусь важку супутню хворобу. Організм у частини онкохворих може не відреагувати на COVID-19".
Медик також повідомив, що серед тих хворих, які перехворіли на коронавірус у Чернівецькій області, не було випадків повторного зараження і повторної хвороби.
"Були поодинокі випадки реєстрації у однієї людини хвороби у квітні і в серпні. Але це поодинокі випадки, які треба вивчати. Можуть бути декілька варіантів – або не було хвороби у квітні, або немає хвороби тепер, або десь був помилковий результат лабораторного дослідження".
Ці одиничні випадки повторної реєстрації коронавірусу потребують додаткового вивчення уже після закінчення пандемії.
До слова, у світі кількість випадків захворювання на COVID-19 сягнула 22 мільйони. Попри це, у ВООЗ заявили, що до колективного імунітету людству ще далеко.