У Карпатському заповіднику тестують інструментарій для просторового моніторингу та звітування SMAR

Три пілотні установи проекту тестують інструментарій SMART для моніторингу біорізноманіття


Щодня працівники природно-заповідних територій обходять десятки кілометрів, фіксуючи важливі дані про ситуацію в полі: науковці, наприклад – поширення рідкісних видів, служба державної охорони – виявлені порушення.

Ці дані записують у картки спостережень, передають колегам для подальшого аналізу. Зазвичай такий процес є достатньо тривалим та вимагає значних людських зусиль.

З метою спрощення та підвищення достовірності збору даних у трьох цільових установах проекту тестують інструментарій для просторового моніторингу та звітування SMART - Spatial Monitoring and Reporting Tool. SMART дозволяє у реальному часі зберігати та синхронізувати дані патрулювання чи наукових досліджень на сервері, а також здійснювати їхній аналіз та формувати звіти.

18-19 лютого у Рахові працівники Карпатського біосферного заповідника, Верховинського національного природного парку (НПП) та Карпатського НПП, взяли участь у тренінгу по використанню SMART, організованому спільно з програмою «Збереження карпатських пралісів». У разі успішного тестування у цих трьох пілотних установах, SMART буде запроваджено у п’яти інших територіях проекту, пише Новини Закарпаття.

Покищо нема коментарів.

Залишити коментар