У Болгарії знайшли запис невідомою науці мовою, якому 7 тисяч років

Free ebooks Library zlibrary project

У Болгарії виявили 7 000-річну гончарну плиту з, ймовірно, доалфавітним письмом або протописемним різьбленням. Знахідка може належати до епохи неоліту або халколіту


Про це пише Archaeology in Bulgaria.

На неї вдалося натрапити під час розкопок великого поселення поблизу міста Панагюріште у південній частині центральної Болгарії.

Найімовірніше, що знахідка могла бути прикладом протописьма, тобто була дуже ранньою формою передачі даних письмовими засобами. Проте це ще повинні довести науковці.

Варто зауважити, що такі послання створені стародавніми людьми, які ще не знали алфавіту. Тому розшифрувати їх тепер практично неможливо.

артефакт, знахідка, Болгарія, стародані люди, стародавній напис

Інші артефакти у Болгарії

Багато схожих доісторичних об'єктів, створених 7 – 8 тисяч років тому, мали еліптичну форму. Усі вони знайдені по обидва боки Балканських гір.

  • Серед таких – керамічна плита з письмовими знаками невеликого розміру, датована 6 тисячоліттям до нашої ери. Її знайшли у 2017 році поблизу Нової Загори на півдні Болгарії.
  • Ще один артефакт – керамічний 7 000-річний фрагмент з передалфавітним письмом. Його виявили у 2016 році в доісторичному поселенні у місті Рибен на півночі.
  • Однією із найвідоміших знахідок є з передалфавітним письмом є так звані Градешницькі таблички, виявлені у 1969 році на північному заході країни.

Покищо нема коментарів.

Залишити коментар