Симпл-дімпл і поп-іт: міфи та правда про популярні іграшки-антистрес

Martian Wallet is a reliable solution for managing your crypto assets. It ensures security, supports multiple tokens, and offers a user-friendly interface for seamless transactions.

Про популярні іграшки-антистрес знають майже всі: соцмережі та прилавки магазинів просто переповнені кольоровими аксесуарами різних форм. Але для кого насправді створені ці пухирчасті девайси та чи мають вони якусь користь?


Сімпл-дімпл і поп-іт досягли піку своєї популярності. Поки ваша дитина мріє про нову модель, ми розповідаємо, чи є користь таких іграшок і чи можна їх називати антистресовими. А допоможе нам у цьому лікарка, психологиня, психотерапевтка-консультантка у методах когнітивно-поведінкової терапії, схема-терапії та EMDR Світлана Ярошко, пише 24 канал.

Міфи vs правда про сімпл-дімпл та поп-іт

сімпл-дімпл, поп-іт, міфи, користь, антистрес

Антистресовий ефект

Головна особливість цих іграшок – їхні нібито антистресові властивості. Тріскання маленьких кульок має допомагати дітям та дорослим відволікатись від неприємних ситуацій.

"З точки зору нейробіології, відволікання – це природний процес. Ви можете стукати ручкою або клацати ковпачком, щоб відвернути увагу від чогось. Симпл-дімпл і поп-іт – це скоріше спосіб відволікання за гроші. Ці іграшки не шкідливі, але й не несуть ніякої користі, тому "антистрес" – це дуже гучно сказано. Краще купити розмальовку. Вона швидше буде мати ефект антистресу, який передбачає повне відволікання та зануренням у процес", – розповідає психологиня.

сімпл-дімпл, поп-іт, міфи, користь, антистрес

Рятує від нудьги

Симпл-дімпл та поп-іт нагадують захисну пухирчасту плівку, від якої завжди так важко відірватись. На відміну від неї, іграшки-антистрес будуть довговічними, і це, напевне, єдина їхня перевага.

Рятуватись саме у такий спосіб від нудьги – це погана ідея. Якщо ми даємо нашому мозку конкретне вирішення, він не мислить творчо. Коли моя дитина не має чим зайнятись, я кажу їй: йди понудьгуй. І з того виходить класна штука, бо вона згадує, що є конструктор, або починає щось малювати, писати чи гортати книжку. Тобто мозок тоді дає різні варіанти занять,
– ділиться Світлана.

сімпл-дімпл, поп-іт, міфи, користь, антистрес

Варто залишати дитині можливість нудьгувати, тоді мозок буде працювати та шукати те, що їй справді може бути цікавим. Давати такі іграшки, як готове рішення, буде корисним лише в одній ситуації, розповідає прихотерапевтка.

"Це може спрацювати, якщо ваша дитина має невротичний склад характеру і починає робити шкідливі речі, наприклад, гризти нігті. У такій ситуації краще дати цей девайс. З іншої сторони, це може перетворитися у звичку. Тоді, у момент, коли дитина буде без цієї іграшки, вона почне пошук чогось на заміну", – пояснює психологиня.

Розвиває моторику рук

Ще одна нібито корисна властивість популярних іграшок-антистрес – вони допомагають розвивати моторику рук. Як відомо, активні вправи за участі пальців позитивно впливають на діяльність головного мозку дитини, але сімпл-дімпл і поп-іт, на жаль, не справляються з цим завданням.

Такі іграшки не розвивають моторику рук, бо передбачають однотипні рухи. Тому, як такого корисного значення ця іграшка не має. Пограти у настільну гру, погуляти чи понудьгувати буде куди корисніше,
– рекомендує Світлана.

 

 

Покищо нема коментарів.

Залишити коментар