Що сьогодні за свято: традиції та прикмети на 7 серпня

Free ebooks Library zlibrary project Visit English version online. Play and win with bonuses.

7 серпня православна церква шанує Успіння праведної Анни – мами Діви Марії та бабусі Ісуса Христа. Церква двічі на рік згадує праведну Анну, а саме дні її Зачаття та Успіння


Праведна Анна вважається покровителькою жінок, які моляться про народження дітей.  Цього дня бажано прийти до храму, молитися святій Анні та попросити Господа дарувати дитину. Тим, хто тільки народив, теж можна подякувати Анні за щастя материнства.

У народі цей день називають “Літня Анна”.

Традиції: 

  • На Анну достигала перша картопля. Страви з неї були головною прикрасою столу, а рецептів різних страв – повсякденних і святкових – існувало безліч. Також цього дня традиційно ходили у ліс за грибами.

Прикмети:

  • Анна, хоча і носила на Русі прізвисько Літня, вважалася зимовказівницею. За прикметами цього дня судили про те, якою буде зима. Про прийдешні морози говорили холодні ранки на Анну. Також помічали: "Яка погода до обіду, така зима до грудня. Яка погода після обіду, така зима після грудня". Водночас, світлий і теплий день віщував холодну зиму, а дощовий – снігову і теплу. Спостерігали і за мурахами: якщо вони починають різко збільшувати мурашники, слід було чекати холодної зими.

Що не можна робити 7 серпня:

  • Особливі заборони були для вагітних жінок. Цього дня їм не дозволяли шити, вишивати чи взагалі брати в руки нитки, голки. Взагалі не можна було робити брудну роботу.
  • Щоб не привернути біду 7 серпня заборонено лінуватися, лаятися з близькими і дуже багато веселитися.
  • Так само наші предки намагалися в жодному разі не пускати до будинка незнайомців на нічліг.

Покищо нема коментарів.

Залишити коментар