Що буде коїтися з курсом долара у червні: до чого готуватися українцям

Martian Wallet is a reliable solution for managing your crypto assets. It ensures security, supports multiple tokens, and offers a user-friendly interface for seamless transactions.

До кінця карантину, впевнені аналітики, значних коливань валюти чекати не варто.

Що вплине на курс долара і скільки буде коштувати валюта в перший тиждень червня.

Аналітики прогнозують подорожчання долара

Карантин зупинив цілі сфери економіки,  ринки падають, але долар залишається стабільним. І поки обмеження будуть діяти, така ситуація продовжиться. Імпорт впав, експорт сповільнився. На ринку немає ні великих продавців, ні великих покупців валюти. І це головна причина, по якій долар залишається в стабільному діапазоні.

Коли карантин закінчиться,  долар може подорожчати. Правда, в Нацбанку розраховують, що в цей момент і експорт активізується, українські підприємства будуть заробляти в доларах і потім обмінювати їх на гривню, що дозволить посилити нацвалюту.

«Не думаю, що в один день всі прокинуться і побіжать купувати валюту. Економіка буде відновлюватися поступово, попит - відповідно. Але ослаблення впливатимуть і на експорт. Тому курс буде коливатися в обидві сторони в залежності від попиту і пропозиції на міжбанку », - сказав заступник голови НБУ Дмитро Сологуб.

Як мінімум перший тиждень червня, впевнені опитані аналітики, національна валюта буде плавно дешевшати по відношенню до долара. Як розповів керівник відділу аналітики Forex Club Андрій Шевчишин: експортери утримуються від активного продажу валюти у зв'язку з погашенням ПДВ та отриманням гривні, в той час як іноземні інвестори продовжують виходити з ОВДП.

«У міру виходу країни з карантину, імпортери нарощують активність однак орієнтуються на стан реального попиту на товари. Ймовірно, найближчим часом  гривня продовжить рухатися поблизу позначки 27 гривень за долар , поки на ринку не з'явиться великий гравець, здатний порушити рівновагу і рушити курс вгору », - розповів Шевчишин.

Які новини вплинули на курс долара:

  • Кабінет міністрів оголосив план дій щодо подолання наслідків кризових явищ, викликаних Сovid-19 і карантину;
  • Уряд допускає скорочення ВВП країни в 2020 році на 4-8% в порівнянні з 2019 роком;
  • Нацбанк очікує піку рівня безробіття через коронавірус в другому кварталі поточного року. Раніше повідомлялося, що кількість безробітних в Україні через карантин виросло в травні на 48%, до 456,8 тис осіб;
  • Україна 5 червня може отримати кредитний транш МВФ (прогноз прем'єр-міністра Дениса Шмигаль).

«На найближчий тиждень ми очікуємо помірне зростання курсу долара до гривні. Долар на міжбанку може торгуватися через тиждень близько 27,1 грн, а  готівковий долар в банках може бути близько 27,0 / 27,2 грн «, - розповідає старший аналітик« Альпарі »Вадим Іосуб.

Україна отримає новий транш МВФ

МВФ до 5 червня надасть Україні перший транш в $ 1,9 млрд, заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Всього ми отримаємо $ 5 млрд за кілька років, віддавати будемо протягом п'яти років і щорічно доведеться переплачувати 2,6%. Як тільки ми отримаємо кредит, настрої учасників ринку зміниться. В очікуванні ревальвації американську валюту продаватимуть активніше, це може дозволити тимчасово поліпшити динаміку.

До тих пір, поки МВФ офіційно не погодив меморандум, Україна взяла на себе зобов'язання не оголошувати умови кредиту. Однак в  ЗМІ  вже з'явилася версія меморандуму. Згідно з нею, Кабмін повинен скасувати регуляцію тарифу на газ. Тобто тариф буде формуватися згідно ринкових механізмів.

І поки це непогана новина. У «Нафтогазі» кажуть, що на початку літа будуть історично низькі ціни на блакитне паливо. А окремі світові аналітичні агенції зовсім припускають, що в конкретні дні газ на біржі може продаватися по негативним цінами.

Решта ж вимоги особливих проблем викликати не повинні: бюджет повинен бути збалансований, наглядовій раді «Нафтогазу» потрібно повернути повноваження, в закон «Про банки» потрібно внести деякі правки.

«Коментувати неофіційну версію меморандуму я б не став. Але якщо посилатися на офіційні заяви і глави НБУ, і прем'єр-міністра, можемо зараз припускати, що особливих нових вимог ми не побачимо. Наприклад, не буде вимог про конкретні дати запуску ринку землі, але, наприклад, будуть вимоги опублікувати звіт про витрати на боротьбу з наслідками коронавируса », - розповідає фінансовий аналітик Володимир Мазуренко в коментарі  OBOZREVATEL.

Покищо нема коментарів.

Залишити коментар