“Пакунок малюка” так чи ні: народні депутати зареєстрували законопроєкт, який скасовує монетизацію бебі-бокса

Free ebooks Library zlibrary project

72 народних депутатів зареєстрували у Раді законопроєкт, яким пропонують скасувати монетизацію «пакунку малюка». Гроші замість матеріальної допомоги вже з 1 вересня пропонує давати уряд

Про це повідомила заступниця глави фракції «Слуга Народу» Євгенія Кравчук на своїй сторінці у Facebook, пише Громадське.

Вона зазначила, що як заступниця голови профільного комітету Раду, гарантує, що законопроєкт розглянуть якнайшвидше. Коли саме, не уточнила.

Ініціативу депутатів пояснює тим, що «пакунок малюка» у натуральному вигляді допоможе родинам не тільки заощадити гроші, а й зберегти час на догляд за дітьми. Каже, що на монетизацію «пакунка» не вийде купити стільки ж товарів аналогічно якості, як зараз дає держава.

Кравчук також переконує, що «пакунок малюка» — це інструмент стимулювання батьків бути відповідальними і підтримки вразливих сімей (особливо у часи фінансових труднощів).

«Пакунок малюка» або «бебі-бокс» — це одноразова допомога на кожного новонародженого, яка містить необхідні для малюка речі: пелюшки, підгузки, вологі серветки, ковдру, рушник, дитячий крем.

Цю допомогу запровадив з 1 вересня 2018 року тодішній уряд на чолі з Володимиром Гройсманом. Раніше їх закуповували за кошти обласних бюджетів, а цього року вирішили закуповувати за кошти держбюджету для усіх регіонів України.

Заклик ЮНІСЕФ

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) також закликає український уряд зберегти програму «пакунок малюка» саме у натуральній формі, надаючи так звані «бебі-бокси», а не грошову виплату.

За даними ЮНІСЕФ, більшість батьків підтримує саме натуральну допомогу, у вигляді пакунків. Там наголошують, що ця програма універсальна для всіх родин, незалежно від їхнього соціально-економічного статусу.

Що пропонує уряд

У липні уряд ухвалив рішення з 1 вересня монетизувати одноразову натуральну допомогу, яку досі батьки новонароджених отримували як «пакунок малюка». Замість пакунків батькам виплачуватиму цільову грошову компенсаційну виплату — 5 тисяч гривень.

«Пакунок малюка» скасували після рішення Антимонопольного комітету. Так, на придбання речей для немовлят з держбюджету мали виділити 1,2 мільярда гривень. Освоїти ці кошти викликалося 13 учасників. До тендеру допустили лишень чотирьох, перемогла — централізована закупівельна організація — державна установа «Професійні закупівлі».

Ті, кому відмовили, пішли зі скаргою до Антимонопольного комітету. І вже наприкінці червня, розглянувши ці скарги, Антимонопольний комітет вирішив скасувати процедуру закупівлі товарів для «пакунка малюка».

Тому Мінсоцполітики вирішило запровадити грошову виплату, яка могла б компенсувати «пакунок малюка» для дітей, які народились або народяться у 2020 році та не були або не будуть забезпечені цим пакунком.

Покищо нема коментарів.

Залишити коментар