Негативні наслідки від вживання вина: вчені назвали 5 основних побічних ефектів

Free ebooks Library zlibrary project

Вчені назвали 5 побічних ефектів, які можуть виникнути через вживання занадто великої кількості вина або будь-якого іншого алкоголю


• Алкогольна жирова хвороба печінки

Найстрашніше в алкогольній жировій хворобі печінки (АЖХП) те, що вона часто протікає безсимптомно.

Ця "тиха" хвороба на ранніх стадіях з помітних симптомів має тільки болі у верхній правій частині живота та втому.

АЖХП переважно розвивається у тих, хто сильно пив протягом тривалого періоду. Крім цього, жінки мають більшу ймовірність захворіти, ніж чоловіки.

• Цироз печінки

До цієї хвороби також більше схильні жінки. Згідно з дослідженнями, ризик цирозу особливо високий серед жінок віком 25 – 34 роки, які п’ють алкогольні напої щодня.

• Підвищений ризик депресії

Незалежно від того, який алкоголь – вино, пиво чи інші міцні напої – дослідження показали, що регулярне його вживання може підвищити ризик утворення депресії.

вживання вина, алкоголь, негативні наслідки, вчені, побічні ефекти

Водночас інше дослідження демонструє, що помірні дози алкоголю (не більше одного келиха вина в день) знімають тривожність і знижують ризик депресивних станів.

• Збільшення ваги

У червоному вині немає нічого поганого, якщо його вживати в помірних кількостях. Проте дієтологи зазначають, що 1 склянка червоного вина містить близько 125 калорій. А це означає, що випиваючи щовечора дві склянки вина, ви збільшуєте свій раціон на 1750 калорій щотижня. І це якщо ви правильно її виміряєте.

• Підвищений ризик захворювань серця і смерті

Неважливо, чи це вино, чи інший вид алкоголю, проте дослідження демонструють, що зловживання алкоголем може призвести до підвищеного ризику передчасної смерті від серцевого нападу.

Вчені попереджають: склянка червоного вина ввечері не принесе вам шкоди, проте якщо не можете контролювати кількість алкоголю, якщо виробилася звичка випивати щовечора, варто раз і назавжди позбутися цієї шкідливої пристрасті.

 

Покищо нема коментарів.

Залишити коментар