На Закарпатті сталося 14 нещасних випадків через неправильне використання газових приладів

Free ebooks Library zlibrary project

Лише впродовж 2019-2020 років у Закарпатті сталося 14 нещасних випадків, у яких постраждали 25 осіб


З початком опалювального сезону питання безпечного використання газу в побуті стає надзвичайно актуальним. Адже отруєння чадним газом може спричинити втрату свідомості, погане самопочуття та навіть летальні випадки. Інколи порушення правил експлуатації газових приладів призводить до трагедій: вибухів, які спричиняють серйозні травми та жертви. Повідомляють в АТ «Закарпатгаз».

Найбільшу небезпеку несе недбале ставлення до стану димових та вентиляційних каналів. Саме вони найчастіше призводять до сумних наслідків, пов’язаних з отруєнням чадним газом. Користуватися будь-якими газовими приладами за відсутності тяги категорично заборонено.

Ось кілька правил, дотримання яких допоможе вберегтися від отруєння чадним газом:

  • у жодному разі не можна користуватися газовою плитою для обігріву приміщення, адже при тривалій роботі газової плити повітря вигорає і заміщається чадним газом;
  • для безпечного використання газу і його повного згоряння необхідно забезпечити інтенсивне надходження повітря. Ось чому, при утепленні оселі важливо пам’ятати: закривати вентиляційні решітки і кватирки в приміщенні, де встановлені газові прилади — заборонено;
  • відчинивши вікно (кватирку) на провітрювання, перевіряйте тягу до вмикання газових приладів та під час їхньої роботи;
  • не користуйтеся несправним газовим обладнанням за відсутності тяги, при зруйнованих оголовках димоходів та вентканалів.

При виявленні запаху газу треба негайно викликати аварійну газову службу за номером 104, закрити кран подачі газу та відкрити вікна та двері.

Покищо нема коментарів.

Залишити коментар