Мисливський замок Шенборнів – туристична родзинка Закарпаття

Free ebooks Library zlibrary project Visit English version online. Play and win with bonuses.

Мисливський замок графів Шенборнів розташований у Мукачівському районі в селі Карпати. Резиденцію відреставрували і наразі це санаторій "Карпати". 

Потужна історія та видовищна архітектура у неоромантичному стилі. Полювали на тварин на території замку щоосені. Приїздили заможні гості. Потрапити у палац до аристократичного (графського) німецько-австрійського роду Шенборнів тоді – було дуже престижно.

"Мисливський палац" збудував граф Ервін-Фрідріх фон Шенборн-Бухгейм. Будівництво замку тривало з 1890-го по 1895 рік. Навколо таємничого палацу шириться чимало легенд.

Розповідають і про таємничу кімнату, відомо, що у ній знайшли мертвого графа та записку "Можна володіти великими грішми, але не мати від них ніякої користі". Розповідають, що господар ховав усі цінні папери у палаці. Сейф для них був завбільшки з кімнату.

Годинник, що прикрашає п’ятикутний палац Шенборнів залишився ще з часів, коли тут мешкали графи. Ходу механізму відновив годинникар Іван Дуфинець. Іван Онисько – його онук, продовжив родинне ремесло. Він лагодить і годинник на Мукачівській Ратуші.

Приміщення відреставрували. З 1946 року палац став санаторієм «Карпати». Всередині я уявляла собі замок дещо інакшим. Вишуканим, і з вінтажними столиками та деталями інтер’єру, який нажаль, - не зберігся. Камінну залу, сходами до якої ми крокуємо, зазвичай, орендують для проведення весільних церемоній.

Графові часто нашіптували, що дружина Франциска його зраджує. Одного разу, Шенборн несподівано повернувся додому під час полювання. Із рушницею у руках він увірвався до спальні і побачив дружину в обіймах красеня-полковника. Втім, історичного підтвердження ці історії не мають.

Озеро Шенборнів спочатку відтворювало мапу тогочасної Австро-Угорської імперії.

Мандрівників загадковий палац приваблює естетичним виглядом та зеленим парком. Сад-дендрарій на англійський манер. На його території понад 40 видів рідкісних рослин та дерева вкриті казковим мохом.

З-поміж них найбільше старезних дубів, величних ясенів, а ще самшит, веймутові сосни, канадська ялина, японська вишня, магнолії, тюльпанові дерева – словом, список довгий. Паркову зону колись прикрашали 30 видів троянд.

 

Покищо нема коментарів.

Залишити коментар