Газопостачальні компанії почали публікувати розцінки на липень. Так, річна вартість практично не змінилися, вона коливається в межах 7,8 – 13,5 грн за кубометр. Ці тарифи компанії можуть змінювати тільки в бік зниження
Про це повідомляє «Газправда».
Зокрема, найдешевше газ за фіксованим тарифом пропонує «Агросинтез Трейдинг», продаючи ресурс по 7,8 грн за куб. м. Найвищу вартість встановили три обласні енергопостачальні компанії – Чернівецька, Житомирська та Херсонська. Вони продають газ по 13,5 грн за куб.м.
Не поміняв вартість в рамках тарифу «Річний» і «Нафтогаз», залишивши 7,96 грн за кубометр. А ось місячну пропозицію постачальник підняв на 10% – до 13,13 грн за куб. м.
Місячні пропозиції, які безпосередньо залежать від ситуації на ринку, в тому числі і європейському, від інших постачальників місцями зросли до 15 грн за куб. м.
Як стверджують експерти, газ на європейських біржах продовжує дорожчати, насамперед через сезонні фактори. Йдеться про високий попит, низькі запаси в сховищах, а також зловживання з боку «Газпрому», який штучно обмежує обсяги постачань до Європи.
За словами керівника Центру правової підтримки споживачів газу інформаційно-консультаційного центру «Газправди» Єлизавети Белей, цього тижня вартість газу на європейському хабі TTF досягла 13-річного максимуму – понад 30 євро за МВт-годину. Це близько $ 400 за 1000 кубометрів.
«З літа минулого року газ подорожчав у шість разів. Україна – невід’ємна частина європейського ринку газу, тому такі сезонні коливання впливають і на український ринок», – розповіла експерт.