Карантин в Україні. Де введені суворі обмеження і що заборонено

Free ebooks Library zlibrary project

Сьогодні почався 403-й день карантину, який Кабінет Міністрів ввів з 12 березня 2020 року через епідемію коронавіруса COVID-19


На засіданні Кабміну 17 лютого було прийнято рішення про введення адаптивного карантину до 30 квітня 2021 року.

До цієї дати залишилось 13 днів.

У зв'язку з погіршенням ситуації із захворюваністю на коронавірус з 5 квітня Київ посилив карантин. Також Львів продовжив локдаун до 19 квітня, а  Тернопіль і Чернігів посилили карантинКрім того, Київська область  продовжила посилені карантинні обмеження  до 23 квітня. Харківська область теж потрапила в "червону"  зону карантину через стрімке погіршення ситуації з коронавірусом. Також  Держкомісія ТЕБ та НС віднесла до "червоної" зони епідбезпеки Київ, Київську, Львівську, Сумську, Одеську, Житомирську, Закарпатську, Івано-Франківську, Миколаївську і Чернівецьку та Чернігівську області. Також Полтавська область з 15 квітня переходить в "червону" зону.

Крім того, 14 квітня Київ продовжив посилений карантин до 30 квітня.

Будуть закриті дитячі садки і школи; весь громадський транспорт, в тому числі і метро, ​​буде працювати за спецперепустками; припиняються всі планові операції (тільки екстрені випадки), заклади громадського харчування будуть працювати на доставку і винос; ярмарки припиняють роботу з 1 квітня.

Як і раніше буде заборонена: робота установ культури, торгово-розважальних центрів, крім продуктових магазинів, аптек, зоомагазинів, магазинів з продажу засобів гігієни і побутової хімії.

Будуть закриті кінотеатри, театри, музеї, концертні зали.

Також підпадає під заборону проведення релігійних богослужінь, якщо не забезпечена площа приміщення не менше 10 квадратних метрів на одну людину.

Заборонено проведення масових заходів (розважальних, спортивних, культурних, рекламних та інших), а також - присутність глядачів на спортивних змаганнях.

Заклади громадського харчування будуть працювати виключно на винос.

Працюватимуть при дотриманні суворих норм і без роботи кафе - автозаправні станції.

Перукарні, салони краси працюватимуть за попереднім записом, як і фітнес і спортивні зали, але без групових занять.

Згідно з нормами, в залежності від епідемічної ситуації області будуть розділені на "зелену", "жовту", "помаранчеву" і "червону" зони.

Критеріями поділу залишаться заповненість ліжок, відведених під госпіталізацію хворих коронавірусною інфекцією в лікарнях, кількість тестувань на 100 тис. населення, динаміка збільшення кількості нових випадків, коефіцієнт виявлення захворювання. Згідно з опублікованою Міністерством охорони здоров'я інфографікою, в "зеленій зоні" необхідно користуватися масками, також там буде діяти обмеження на проведення масових заходів (не більше 1 людина на 5 кв. м), на заповненість кінотеатрів (50% від загальної кількості місць) і на перевезення пасажирів (тільки сидячі місця).

В "жовтій" зоні буде дозволено: проведення масових заходів (культурних і спортивних) - 4 кв.м на одну людину або заповненість залу до 50%; відвідування навчальних закладів групами понад 20 осіб; проведення матчів, командних ігрових видів спорту, але з певними обмеженнями за кількістю заповнених місць; робота ресторанів, барів і кафе дозволяється до 24 годин; розміщення відвідувачів в ресторанах і кафе - не більше 4 осіб за столом; кінотеатри, театри та інші заклади культури можуть працювати при 50% заповнюваності залу.

Обмеження в "помаранчевій" зоні будуть такими ж, як і в "жовтій" зоні, втім будуть введені посилені заходи з контролю за дотриманням протиепідемічних заходів.

Крім цього, місцева влада зможе вводити додаткові обмеження.

"Червоний" рівень застосовується в разі перевищення показників протягом трьох днів поспіль і вводиться протягом 48 годин після настання підстав для його введення.

У цій зоні будуть введені жорсткі карантинні обмеження, зокрема буде заборонена: робота підприємств громадського харчування; робота ТРЦ і інших розважальних закладів, кінотеатрів і театрів; робота непродовольчих магазинів та ринків, спортивних залів, фітнес-центрів і басейнів; робота навчальних закладів, крім дитячих садків і початкових класів; проведення масових заходів.

Також забороняється перебувати на території загального користування без захисних масок і респіраторів.

Водночас в "червоних" зонах продовжать працювати: банки, поштові відділення, аптеки, СТО та автозаправки, установи медичної та ветеринарної практики, магазини, понад 60% площі яких займають харчові продукти, лікарські препарати, засоби особистої гігієни, побутової хімії та засоби зв'язку.

Карантин в Україні скасують, коли: відсоток хворих українців залишиться незмінним як мінімум протягом 10 днів; в лікарнях залишиться менше ніж 50% пацієнтів з COVID-19.

Покищо нема коментарів.

Залишити коментар