Чому на Закарпатті чоловіки живуть менше за жінок? (ВІДЕО)

Free ebooks Library zlibrary project

Чоловіки живуть менше за жінок – така картина не лише на Закарпатті, а й в цілому світі. В середньому, різниця складає плюс-мінус 10 років. Тривалість життя визначається кількома факторами: це генетика, спосіб життя, екологія і рівень розвитку медицини

За словами Ірини Штих, чоловіки запрограмовані на коротше життя. Це підтверджується і тим, що жінки мають Х-хромосому, і не одну, а ще й «запасну». Вона містить більше генів та допомагає вижити, натомість у чоловіків Х-хромосома лише одна, а друга – Y, у ній генів менше.

А от в головному управлінні статистики Закарпаття кажуть – у 2020 році в області померло 8 568 чоловіків та 8 188 жінок. Тоді як цьогоріч показник народжуваності хлопчиків перевищила за слабку стать. Проте, у 2020 році середня очікувана тривалість життя для чоловіків становила 66 років, тоді як для жінок – 74.

Також в управлінні статистики наголошуютьвосновному на збільшення смертності серед чоловіків впливає те, що саме сильна стать виконує важку фізичну працю. Закарпатці часто їздять на заробітки. Велика кількість чоловіків зайнята деревооброблювальною промисловістю, металургією, машинобудуванням. Тоді, коли в таких галузях, як освіта, охорона здоров’я, медицина – жінок значно більше. Відіграє роль і реакція обох статей на низку певних хвороб.

Не оминула чоловіків і така причина смерті як ковід-19. В цілому, за минулий рік, від коронахвороби померло 337 чоловіків, тоді як жінок тільки 290. У цілому по Закарпатській області кількість представників сильної статі на тисячу прекрасної – з року в рік зменшується.…Тож добігаючи підсумку – бережімо чоловіків, аби статистика не показувала їх помітну нестачу.

Покищо нема коментарів.

Залишити коментар