Антарктида зеленіє: на континенті виникає нова екосистема через глобальне потепління

Майже повністю вкритий льодом континент стає зеленим.

Глобальне потепління викликає появу зелених водоростей на снігових покривах Антарктиди. Про це повідомляє Science Daily.

Антарктида зеленіє. Вчені прогнозують виникнення нової екосистеми ...

Біологи з Кембриджського університету і Британської антарктичної служби протягом шести років проводили дослідження на Антарктиді для вивчення водоростей. Команда дослідників вважає, що в майбутньому ці рослини розширять свій асортимент, тому що глобальне потепління створює все більше сприятливих умов для їхнього збільшення.

В Антарктиде водоросли "озеленили" лед - новости ZIK.UA

У деяких районах водорості розташовані настільки щільно, що фарбують сніг в яскраво-зелений колір, і їх можна побачити з космосу. Дослідники виявили, що водорості утворили тісні зв’язки з крихітними грибковими спорами і бактеріями.
Біологи створили першу великомасштабну карту водоростей півострова, яка буде використовуватися як база для оцінки швидкості, з якою континент «зеленіє» через кліматичну кризу і створює умови для існування інших видів.

Майже дві третини квітучих зелених водоростей були виявлені на низинних островах на півночі півострова, де спостерігався один із найінтенсивніших прогрівів в світі. Снігові водорості були менш помітні в більш холодних південних регіонах.

Фахівці не виключають, що в разі тривалого зростання температури частина Антарктиди може втратити сніговий покрив і водорості зникнуть через відсутність талої води і сльоти.

Покищо нема коментарів.

Залишити коментар