Агро-бізнес на Затисянщині: у Королеві звели потужний тепличний комплекс (ФОТО, ВІДЕО)

Free ebooks Library zlibrary project Visit English version online. Play and win with bonuses.

Світлана збирає огірки у теплиці кожні 2-3 дні. Вона та ще півдесятка жінок досвідчені робітниці, які за дві години можуть зібрати урожай з понад трьох тисяч стебел. Саме стільки огірків у кожній теплиці розмірами 100 на 10 метрів

 Жінки працюють швидко та злагоджено. Зривають салатний огірок – саме він зараз високо цінується на ринку. Окрім збору ще й обривають зайве листя та вусики – тоді огірок отримує більше поживних речовин та дозріває швидше. За цим стежить головний агроном пані Оксана. Вона практично виростила рослини з насіння та знає, як зробити так, щоб урожай був відмінним.

 Теплиці повністю автоматизовані та облаштовані системами теплої підлоги, автоматичного зрошення, вентиляції та освітлення. Низка датчиків та приладів відстежують середовище та сповіщають про необхідні коригування. Кожна рослина у теплиці отримує саме стільки тепла, вологи та світла, скільки потрібно для оптимального розвитку огірків.

 З настанням холодів вмикається потужна котельня. Там розміщені три модульні котли по мегавату кожен. Один такий розрахований на гектар критої площі, а це обігрів 10-ти теплиць.

Поки в одних теплицях збирають урожай в інших огірки тільки пересадили в ґрунт. Тут їх підв’язують та обривають зайве листя. Вже за місяць огірки даватимуть плоди.   

 Тепличний комплекс активно розбудовують. Вже майже готові до запуску 5 теплиць з повітряною подушкою. Якщо традиційні накриваються  одним шаром плівки, то ці – двома і між ними циркулюватиме тепле повітря. Система інноваційна та енергоефективна. На черзі будівництво ще кількох теплиць. Загалом до кінця року їх тут функціонуватиме 20.

Інноваційні рішення та ефективне ведення господарства – основне кредо компанії, яка стрімко розвивається. Тут також шукають інвестиції, які допоможуть повернути цій місцевості статус аграрного клондайку, чому сприяє не тільки клімат та родючість ґрунтів, а й близькість до величезного європейського ринку.

1 Response

  1. Hummer

    Хоть кто-то не ворует, не пилит на металлолом, а созидает…

Залишити коментар