Нашестя небезпечних клопів на Закарпатті: на Перечинщині помітили комах-вампірів з Америки

Free ebooks Library zlibrary project

Небезпечні клопи-вампіри уже дістались і Ужгородського району. Ідеться про комаху незначних розмірів, від укусів якої цьогоріч потерпають краяни – клопа-кружевицю.


Як передає Голос Карпат, найперше цьогоріч платанового клопа кружевицю помітили у Сусідній Словаччині. Відтак, нашестя цих самих клопів почали фіксувати й на Закарпатті. На численні укуси почали скаржитись, зокрема, жителі Берегівщини, публікуючи у соцмережах відповідні світлини.

За твердженням деяких румунських експертів, цих комах не можна знищити звичайними хімічними речовинами, якими знищують комарів, адже у них дуже сильний імунітет. Швидке розмноження цих комах пов’язане із тим, що у природі у них не має природних ворогів. Наразі клопа-кровопивцю помітили й мешканці Тур’я-Ремети, що на Ужгородщині.

Відчути укус майже не помітної на перший погляд комахи довелось і журналісту видання «Голос Карпат» напередодні після повернення із лісу.

Комаху вдалось виявити на джинсах. Того дня ми були на тихому полюванні, тож вочевидь непроханого гостя довелось принести звідти.

Ужгородщина, Закарпаття, закарпатці, комахи-вампіри, родом з Америки, укуси

Платановий клоп-кружевниця (Corythucha ciliata) – інвазивний вид з Північної Америки. Надзвичайно швидко поширився у Європі. В Італії уперше був зафіксований у 1960 році. І от зараз комах поширюється в Україні.

Платанова кружевиця живе на платанах та його гібридах. Харчується комаха, проколюючи лист з нижнього боку і висмоктуючи з нього сік. При висмоктуванні соку із листя рослин німфи та імаго платанові мереживниці виділяють чорний секрет на нижньому боці листка.

Уражені листя жовтіють і передчасно опадають. Небезпечна кружевиця платанова також для ясена й клена. За словами потерпілих від укусів комах, відчували побічні реакції, у тому числі й дерматоз. У той же час, лікарі наголошують, не розчісувати місце укусу, аби уникнути більших набряків. Аби зменшити свербіж і уникнути подальшого інфікування, слід промити місце укусу водою із милом.

Також радять застосувати протисвербіжні креми – згідно з інструкцією та вжити антигістамінні засоби. Коли ж укусів багато по всьому тілу – рекомендується прийняти не гарячий душ.

Покищо нема коментарів.

Залишити коментар