Кумедний та унікальний звір оселився в обійсті на Ужгородщині

Free ebooks Library zlibrary project

Надзвичайно симпатичне звіря оселилось у дерев’яній надвірній споруді на Ужгородщині


Кумедна істота схожа на білку, а от розмірами куди менша за неї, передає Голос Карпат

Оселилась тваринка в саду на Ужгородщині у дерев’яній споруді. За словами господаря, пана Ігоря, це лісова соня і мешкає вона тут зовсім не давно, точніше від цього літа.

– Насамперед думали, що то пацюк, або ж ласка. Не могли зрозуміти, що ж поселилось у нас у дворі, – каже господар. Істота виявилась надзвичайно лякливою, при найменшому шороху тут же ховалась. Дуже було важко підловити момент, аби зняти загадкового звіра на камеру. То у кадр попаде лише хвіст, наче у білки, то надзвичайно мініатюрні лапки, або ж частина маленької мордочки з вусами, – відзначає пан Ігор. – І все ж виявити соню вдалося. Аби і дійсно ввійти у довіру із лісовою твариною, почали періодично підкладати їй горіхи та сушений виноград. Від наших обідів соня не відмовлялась.

На жаль, сфотографувати цілком лісову гостю чоловіку ніяк не вдається, адже висовується тварина із нірки дуже обачно і так само «шустро» зникає, не потрапляючи на очі господарю. Побачити повністю «звіра» чоловіку вдалося хіба що двічі за весь цей період, та й то мигцем, як він відзначає.

соня лісова, звір, Червона книга, поселилась, обійстя, Ужгородщина, світлини соня лісова, звір, Червона книга, поселилась, обійстя, Ужгородщина, світлини соня лісова, звір, Червона книга, поселилась, обійстя, Ужгородщина, світлини соня лісова, звір, Червона книга, поселилась, обійстя, Ужгородщина, світлини соня лісова, звір, Червона книга, поселилась, обійстя, Ужгородщина, світлини

Довідково:

Соня лісова є ссавцем ряду гризунів. Родина вовчкові. Один з чотирьох видів родини вовчкових у фауні України.

За межами України поширена у Західній Європі, Прибалтії, у верхів’ях Волги та Татарстані. Червонокнижна тварина. Найімовірніше зберігся вид цих тварин на Волині та у Центральному Поліссі. Практично всі знахідки виду відомі лише за давніми дослідженнями, що велись до кінця 1970 років.

Причинами скорочення популяції виду є істотне вирубування лісоплощ, а особливо рекордне винищування дуплистих дерев. Соня лісова оселяється переважно в лісах, де є ялина та бук. Свої гнізда влаштовує у дуплах дерев та щілинах, серед каміння. На зиму впадає у сплячку (від жовтня й до квітня).

Живиться соня буковими й лісовими горіхами, жолудями, комахами й фруктами. Розмноження та розведення у спеціально створених умовах в Україні наразі не досліджено, а загалом, є складною справою.

Покищо нема коментарів.

Залишити коментар