Дослідження американських вчених демонструє, що схильність до самогубства може передаватися з покоління в покоління. І на це впливають як і генетика, і виховання.
Суїцидальна поведінка частіше успадковується чоловіками, ніж жінками, повідомляє 24 канал з посиланням на The American Journal of Psychiatry.
Дослідники переконані, що окрім спадковості схильність до самогубства або спроби до нього обумовлені культурно-психологічними факторами, які передаються від сім'ї в процесі виховання.
У дослідженні взяли участь шведські сім'ї. Їх було чотири типи:
- повні нуклеарні (де на перший план висуваються відносини між представниками одного покоління – подружжям, а бабусі й дідусі мають другорядне значення),
- неповні (де біологічний батько не проживає разом з сім'єю),
- сім'ї з вітчимом,
- сім'ї з прийомними дітьми.
Вчені виявили, що передача суїцидальної поведінки від покоління до покоління помірно висока: вона виникає практично однаково й через генетичні факторів, і внаслідок виховання.
Наприклад, прийомна дитина, яку виховував нерідний батько, що має схильність до самогубства, має такі ж шанси накласти на себе руки або почати робити спроби до цього, як і дитина, яка виросла в родині, у якій біологічні батьки теж були схильні до суїцидальної поведінки.
Також дослідники виявили, що у тих сім'ях, у яких не було прийомних дітей, схильність до суїциду передавалася переважно потомству чоловічої статі.