Ірина із дітьми та чоловіком долучились до прибирання із самого ранку. Вони живуть нижче по течії, а тому знають, що таке, коли Теребля несе купи сміття, яке осідає на берегах забруднюючи русло. Дівчата спаковують вже 3-ий мішок, кажуть стільки бруду вже давно не бачили
Кількасот учасників «злету чистих сил» прибирали водосховище вздовж засміченого берега. Тут не тільки місцеві та активісти, сюди з’їхались і волонтери з-за меж області. Вони сформували навіть окремий загін – тиха заводь.
ПЕТ-пляшки, скло, взуття, побутова техніка та інший непотріб спаковували у мішки та відвозили вантажівками. Масштаби засмічення вражають, а все через труднощі налагодження централізованого збору та вивозу побутових відходів у селах вище по течії Тереблі, каже організаторка прибирання.
Участь у масштабному прибиранні взяли й громади навколишніх сіл, як от сотня жителів Колочави. Їх згуртувала спільна проблема.
Прибирали водосховище, або як тут звикли казати, Карпатське море і кількадесят буштинців. Саме там Теребля вливається у Тису і залишає на берегах чимало сміття, яке стікає під час паводків згори.
Мета акції не тільки звільнити від сміття водосховище, а й навчити учасників та загалом громади сортуванню. Аби ті усвідомили – під ногами цінний ресурс – вторинна сировина.
Прибирали і працівники націпарку «Синевир». Зараз тут ведеться активна боротьба зі стихійними смітниками. Чи не щотижня виявляють та ліквідовують нові осередки засмічення.
І вже за доброю традицією, після плідної роботи влаштували спільний пікнік. На місці працювала польова кухня, де частували наїдками та смаколиками тих, хто долучився до масштабного прибирання Карпатського моря.