Залогова сума при оренді квартири: юридичні аспекти

Martian Wallet is a reliable solution for managing your crypto assets. It ensures security, supports multiple tokens, and offers a user-friendly interface for seamless transactions.

Оренда нерухомості є затребуваною послугою, якою може скористатися кожен. У такому великому місті, як Київ, операції на ринку нерухомості відбуваються щодня у величезній кількості. Для новачка в подібних питаннях найкращим рішенням буде звернутися за допомогою в агентство, яке допоможе орендувати об'єкт у районі, що цікавить. На сайті https://lavida.com.ua/ru/category/arenda/kvartiry/v-goloseevskom-rajone можна ознайомитися з усіма актуальними об'єктами, які готові до здачі. Кожна з пропозицій має докладний опис та актуальні фото.

Орендний внесок – види та особливості

Залогова сума при оренді квартири представляє собою внесок, який орендар сплачує за перший та останній місяць в момент укладання угоди. Цю суму називають запорукою, яка дозволяє орендодавцю знизити ризики у рамках співпраці з невідомою людиною. Для орендаря вона створює додаткове фінансове навантаження. Завдаток за оренду квартири може бути представлений у двох формах:

  • Гарантійний. Ця форма передбачає оплату за останній місяць. Сума залишається в орендодавця доти, доки орендар не вирішить з'їхати з квартири. Гарантійний внесок є захистом від того, що орендар виявиться неплатоспроможним.
  • Страховий. Залогова сума при оренді квартири представляє собою певний платіж, який був попередньо обговорений орендарем та орендодавцем. Він використовується для того, щоб гарантувати виконання зобов'язань сторонами. Оскільки квартири зазвичай мають певну кількість меблів та техніки, власник намагається убезпечити себе від можливості її пошкодження чи крадіжки. Страховий внесок використовується покриття збитків, якщо настає відповідна ситуація.

Завдаток за оренду квартири необхідно обговорити заздалегідь. Тільки в цьому випадку можна буде уникнути неприємностей при винайманні житла.

Правильне оформлення депозитів

Важливо пам'ятати, що юридичного обґрунтування для внесення застави немає. Під час укладання угоди буде підписано звичайний договір винаймання житла. Водночас потрібно враховувати деякі аспекти, які можуть бути прописані у договорі. Наприклад, сторони можуть погодити зазначення суми депозиту. Також можуть бути прописані умови та строки повернення коштів та випадки, коли внесок повернено не буде. Повернення застави зазвичай не відбувається, якщо квартирант не повідомив про свій виїзд за кілька днів. Необхідно вказати, які саме збитки можуть бути покриті за допомогою суми, наприклад, псування меблів або побутової техніки.

Який вигляд має депозит з точки зору законодавства?

Застава належить до сфери зобов'язань, тому регулюється статтею 546 Цивільного кодексу. Вона є певною сумою, яку отримує орендодавець за підсумком підписання договору. Застава є доповненням до суми, яку квартирант сплачує за перший місяць. У договорі має бути описана матеріально-технічна складова об'єкта. Тобто має бути дано перелік техніки, якою може користуватися орендар, а також фурнітури та меблів. Також має бути визначена та людина, яка відповідає за оплату ЖКГ на період оренди. Необхідно обговорити та встановити порядок відшкодування збитків. Умови повернення депозиту у повному розмірі також повинні бути наведені у договорі.

До складання доповнення до основного договору необхідно віднестись відповідально. Тільки в цьому випадкуоренда житлових приміщень дозволить уникнути додаткових втрат для орендаря. Особливо ретельно потрібно опрацювати механізм списання коштів із депозиту у разі настання форс-мажорних обставин. В цьому випадку можна бути впевненим, що гроші не будуть використані марно.

Покищо нема коментарів.

Залишити коментар