Закарпатський бугай: популяція Карпатської Бурої продовжується за допомогою підприємства на Мукачівщині

Martian Wallet is a reliable solution for managing your crypto assets. It ensures security, supports multiple tokens, and offers a user-friendly interface for seamless transactions.

Більше півстоліття тут під низькими температурами зберігають біоматеріали бугаїв. На сьогодні найстаріші взірці десь 50-річного віку


Про це інформує Мукачево.нет

Як стверджують вчені, біологічні матеріал при низьких температурах можуть зберігатися нескінченного довго. Тут є Фіцко, Лорд, Еподром, Мудрий, Пішта та багато інших - що правда в замороженому виді. Це одна з ланок сільського господарства - тваринництво.

Найкраще збільшувати популяцію крупного рогатої худоби - штучне запліднення. А ось кріогенне зберігання - ще кращий розвиток цієї системи.

Зберігають такі біоматеріали за допомогою розріджувальних розчинів - дистильованої води, гліцериу, лактози, сануючих засобів, який складаються з різних антибіотиків та як не дивно свіжий яєчний курячий жовток.

Насіння бика вже давно немає, бо їх майже вже не вирощують десятки років. А тут на Закарпатті ще є. Воно чисте, без хвороби, побічних ефектів - це племінна порода Карпатська Бура.

"Для штучного запліднення не потрібно шукати десь бика бугая по сусідам, або в сусіднє село везти на запліднення. Приходить майстер відповідний, він бере тут матеріал, іде до власника корови і штучно запліднює", - каже екскурсовод Максим Адаменко.

Додає, бактерицидні лампи перед тим кілька годин обробляли приміщення де і брали матеріал, крім того воно зволожувалось, щоб тут не було пилу. Відповідно вже оброблені бики заходили сюди.

За радянських часів тут утримувалось в коровнику близько 100 бугаїв. Годували їх кормами з високим вмістом білків - це все для того щоби була якісна сперма. У 70-их роках цієї породи, що була виведена, Карпатська Бура, налічувалося біля 290 000 голів. Зараз в Закарпатті разів в 5 як мінімум менше.

"Ця екскурсія відноситься до циклу пізнавальних екскурсій або інтелектуальних. Вона орієнтована і на підлітків, які вже все знають, і для дорослих, які вчили біологію, медицину, мають якійсь свої поняття, але часто на рівні стереотипів. Якраз ця пізнавальна екскурсія на меті і є висвітлити елементи біології, селекції, генетики, колнування. Потім скласти цей весь "вінігрет" в голові дорослої людини в логічний ряд", - підсумовує Максим Адаменко.

А більше дивіться на відео:

 

Покищо нема коментарів.

Залишити коментар