Закарпатець Степан Тихоненко створює старовинні музичні інструменти та відроджує середньовічну музику.
Як повідомили на сторінці Закарпатської ОВА, майстер музичних інструментів з Ужгорода Степан Тихоненко створив і власну майстерню, де виготовляє лютні, віоли, готичні арфи, середньовічні фіделі, мандоліни, торбани тощо. У його доробку вже понад 70 історичних музичних інструментів, а тогоріч він ще й реконструював середньовічну віеллу, зображену на фресці XІV ст. у Горянській ротонді.
Степан Тихоненко за підтримки Міністерства культури Люксембургу та Українського культурного фонду реалізував культурно-мистецький проєкт "Лютня в Україні". Проєкт "Лютня в Україні", який присвячений пам’яті полеглого на війні науковця, дослідника давньої української музики Івана Кузьмінського, складається з кількох частин — це і виготовлення струнно-щипкового інструмента за давніми технологіями, й дослідження пам’ятки музичної культурної спадщини ХVI століття — "Львівської лютневої табулатури".
Автор проєкту Степан Тихоненко зазначив, що головною метою культурно-мистецької ініціативи було привернути увагу до музичної культурної спадщини України, до маловідомих її сторінок, а також дослідити єдину збережену до нашого часу пам’ятку ренесансного лютневого мистецтва в Україні — "Львівську лютневу табулатуру", в якій записано 57 творів 16 ренесансних авторів.