Вода в оселі повинна бути постійно. Адже це одна із головних умов для комфортного проживання. Якщо у квартирах проблеми із подачею води не має, оскільки є постійний магістральний водопровід, то у приватних будинках єдине джерело води – колодязь чи свердловина. І про подачу води до будинку потрібно думати завчасно
Якщо у старі часи люди набирали воду ручним способом, то сьогодні за сучасними технологіями воду набирати можна автоматичним способом завдяки насосам для колодязя https://mir-bureniya.com.ua/ua/nasosi/dla-kolodza.html.
Тож перед тим, як йти до магазину купувати помпу для колодязя, необхідно поверхнево ознайомитися з основними типами та характеристиками. А на випадок, якщо ви не знаєте яка краще вам підійде помпа, Світ буріння допоможе визначитися з моделлю.
Основні види помпи для колодязя:
Одна із перших критеріїв установки є глибина до дзеркала води, адже кожний колодязь різної глибини.
- При всмоктуванні з глибиною до 10 метрів ставиться поверхнева помпа для колодязя. Їх особливістю є знаходження на землі таких колодязних помпах, високий рівень шуму та середні розміри та вага.
- Також є варіант помпи котрі опускаються під воду. Такі помпи безшумні та легші, ніж перший варіант.
Звичайно вам самостійно важко буде визначитися, яку помпу вибрати для колодязя. До основних параметрів, які можуть характеризувати роботу колодязної помпи, належать: продуктивність; максимальний натиск; потужність; діаметр. Якщо дозволяє глибина, то можете придбати помпу поверхневого типу. Однак у більшості випадків виникає потреба у глибинній водяній помпі для колодязя.
Яку помпу для колодязя краще?
Прочитати характеристику, опис кожної помпи звичайно не достатньо для визначення моделі. Варто враховувати цілі, для яких одержуєте воду. Звичайно фахівці Світ буріння допоможуть вам у виборі помпи для колодязя, більше детально роз'яснять всю характеристику та який вибрати та експлуатувати обладнання та підберуть необхідні супутні товари.
Фахівці Світ буріння раджуть врахувати, коли вирішуєте, яку помпу для колодязя купити:
- відцентрові помпи довговічніші, ніж шнекові або вихрові, а також краще піддаються ремонту. Однак вони чутливіші до якості води, ніж вібраційні. Не рекомендують користуватися безфільтровими водозаборами, таким чином ви зможете швидко позбутися помпи
- категорично забороняється встановлювати вібраційники у свердловини. Це може сприяти руйнуванню та обвалу стін
- для захисту системи водопостачання від гідроударів (різких стрибків напору), а також скорочення кількості включень помпного обладнання, рекомендуємо встановити реле або автоматику
- якщо Вам потрібно встановити гідробак, вибирайте помпу для колодязя зі зворотним клапаном
- в інструкції звертайте увагу на рекомендовану глибину занурення та дотримуйтесь її
- при установці автоматики на колодязну помпу зверніть увагу на наявність системи захисту від сухого ходу, яка фактично захищає від перекачування повітря.