Аби убезпечити громадян від незаконного використання зловмисниками їх конфіденційної інформації, поліцейські відділу протидії кіберзлочинам рекомендують громадянам бути уважними та обережними під час спілкування у віртуальному просторі.
«Ми постійно наголошуємо громадянам, що вберегтися від посягань шахраїв можна дотримуючись простих правил. Серед основних — безпечне користування соцмережами», — зазначає старший оперуповноважений з оперативного пошуку та партнерства у сфері інформаційних технологій Управління протидії кіберзлочинам в Закарпатській області Департаменту кіберполіції Олександра Горлова.
Поліцейська підготувала підбірку важливих порад, дотримуючись яких громадяни збережуть свої конфіденційні дані у безпеці:
- використовуйте надійний пароль для захисту свого аккаунту. Найкраще у цьому
- випадку підійде комбінація чисел з літерами та іншими символами.нікому не надавайте особистих даних доступу до ваших гаджетів чи акаунтів у соцмережах. Для захисту свого профілю використовуйте двофакторну аутентифікацію.
- не переходьте за підозрілими посиланнями, які вам надходять навіть від знайомих.
- не поширюйте в соціальних мережах інформації, що містить ваші особисті дані.
У разі якщо ви все ж таки постраждали від дій шахраїв, одразу телефонуйте до поліції за номером «102» або зверніться до найближчого відділення поліції для отримання роз’яснень щодо подальших дій.
P.S: є можливість допомогти кіберполіції України зробити інформаційний простір більш безпечним, особливо під час повномасштабної війни з рф. Для цього функціонує проєкт «BRAMA», де всі бажаючі можуть протидіяти російським ІПСО та іншим шахрайським схемам.