Домашній музей національної святині – вишиванки. Марія Соймаз села Красна створює етнічні костюми ще з 70-их років минулого століття. Навчила її рідна мати, яка ткала ліжники, а тепер з-під легкої руки талановитої закарпатки вийшло чимало вбрань. Жінка показує різний чоловічий й жіночий одяг – кожна річ без винятку автентична
Кожному району – свій вишиваний орнамент. Пані Марія захоплюється вивченням етнічної закарпатської вишивки. Переконує – за кожним елементом можна визначити, з якого саме краю походить той чи інший зразок. Та передусім, за цими хрестиками, квітками й орнаментами – духовне багатство, промовисте відлуння цілих поколінь, які майстриня так дбайливо колекціонує у скарбничку ідей для нових ескізів.
Ми теж вирішили зануритися в епоху, далеку від сучасності та приміряти одяг, в який «нитками вшитий» справжній генетичний код.
Майстриня необхідний матеріал для потенційного шедевру (тканину, нитки) замовляє в інтернеті. На зір не жаліється, а навпаки запевняє, не має ускладнень після тривалого процесу створення етнічних костюмів, адже переконана – це її покликання.
Майстриня вишиває гладдю, болгарським хрестиком та не відкидає давніших матеріалів для створення костюмів.
Від портрету «Мона Ліза» Леонардо Да Вінчі до пейзажів Закарпаття. Пані Марія вишиває хрестиком й різноманітні картини, які заполонили чи не кожен куточок її оселі та сплелися в ансамбль затишку домашньої майстерні, яка процвітатиме й збереже народні традиції.