Відновлення історії: як проходить реставрація унікального іконостасу в Ужгороді (ФОТО, ВІДЕО)

Martian Wallet is a reliable solution for managing your crypto assets. It ensures security, supports multiple tokens, and offers a user-friendly interface for seamless transactions.

Художник- реставратор Мар’яна філігранно знімає верхню бронзівку і відкриває оригінальну ікону,  яку створили декілька століть тому

В ужгородському греко-католицькому кафедральному соборі триває реставрація. Зараз митці відновлюють іконостас.

Частину іконостасу відвезли на реставрацію до Львову. Іншу ж відновлюють тут, на території собору. Майстри усе роблять вручну, включаючи декоративне різьблення.

Дерев’яний іконостас не реставрований не раз, та, за словами майстрів, потрапляв «не у ті руки». Тому вони намагаються відновити його первинний вигляд. Іконостас обрамляє царські врата, які символізують відчинені двері в Царство Небесне.

Реставрують не тільки сам іконостас, але і його стіновий живопис. Реставратор  Катерина каже, робота – важка.

Кожну картину на іконостасі майстри піддають рентгену та ультрафіолету, аби побачити усі нашарування і зрозуміти краще як їх реставрувати.

Хрестовоздвиженський собор в Ужгороді – пам’ятка архітектури національного значення та найвпізнаваніший символ міста. Він – одна з найбільш ранніх пам’яток барокового мистецтва в Україні. Реставрують  храм за європейські кошти. Роботи розпочали ще у 2020 році, а завершити планують вже за рік.

Покищо нема коментарів.

Залишити коментар