Оформлення присадибної ділянки - цікаве заняття, особливо, якщо діяти нестандартно. Наприклад, використання вічнозелених рослин для саду допоможе йому мати однаково дивовижний вигляд у будь-яку пору року. Це та сама група рослин, яка зберігає один і той самий зовнішній вигляд протягом усього року. І це не тільки звична багатьом хвоя, але також сланкі рослини, чагарники й навіть трави. Багато з них стійкі до морозів і люблять тінисту місцевість.
Ілюстрація: https://begma.garden/
У чому переваги вічнозелених рослин?
Вічнозелені рослини прекрасно підійдуть і для великого саду, і для невеликої дачі, і для заміського будинку. Усе завдяки таким перевагам:
- Невибагливість. Більша частина представників цього виду не потребує регулярних "сонячних ванн", холоди також не завдадуть шкоди. Усе, що їм потрібно - це своєчасні добрива і полив.
- Різноманітність. Серед представників можна знайти дерева і чагарники, і трави. Рослина знайдеться для будь-якого завдання.
- Естетика. Листяна рослинність опадає з настанням холодів і виглядає досить понуро, але з вічнозеленими рослинами такої проблеми немає - вони цілий рік привабливі.
Основні варіанти
У нашій країні вічнозелені рослини в ландшафтному дизайні використовуються доволі часто. Для оформлення ділянок за допомогою цього виду рослинності зазвичай використовують варіанти з цього переліку.
Бирючина
Невибагливий чагарник, який чудово піддається формувальній обрізці, тому його дуже часто використовують для створення живоплотів. Для невеликих обрамлень підійде звичайний варіант. Але для широких, густих і високих живоплотів потрібно розглядати інші сорти бірючини. Примітно, що чагарник може бути не тільки вічнозеленим, але також наполовину вічнозеленим або листопадним. Цей момент важливо враховувати при виборі.
Верес
Ще один вічнозелений чагарник, сильно розгалужений, з дрібними тригранними листочками. Розрізняють повзучі (або карликові) сорти, висотою близько 15 см, середньорослі (до 30 см) і кущисті (до 80 см). Верес зазвичай вибирають для оформлення укосів, а карликові - ідеальний вибір для альпінаріїв.
Калина Давида
Це низькорослий кущ, який заввишки не перевищує 1 м. Росте він повільно, має невелику крону і симетрично розташовані пагони. Глибокі прожилки помітно виділяються на листочках темно-зеленого кольору. Квітки у цієї рослини рожево-білі, зібрані в зонтичні суцвіття. Згодом вони перетворюються на плоди красивого блакитного відтінку.
Кальмія
Один з найкрасивіших квітучих чагарників, що належать до розряду вічнозелених. Вузьколистий сорт - це досить невеликий чагарник, який не перевищує метра у висоту. За правильного догляду поступово розростається і перетворюється на сланкувату рослину. Широколистий сорт може досягти у висоту 3 м, за зовнішнім виглядом нагадує рододендрон. Зверху листочки темно-зеленого кольору, знизу - світло-зелені.
Магонія падуболиста
Ця рослина дуже цінується за густе і привабливо блискуче листя, ароматні квіткові грона, а також ягоди - темно-фіолетового кольору, з легкою кислинкою. Саме завдяки своїм плодам, магонія має дуже ефектний, практично екзотичний вигляд.
Пієріс
Цей декоративний чагарник дуже елегантний, він стане чудовим вибором для висаджування в півтіні. В поодинокому варіанті посадки пієріс здатний зачарувати своєю формою, красивим відтінком бутонів і квітчастим забарвленням молодого листя. Цей чагарник без особливих проблем впишеться, зокрема, і в змішані живоплоти. Низькорослі сорти можна вирощувати на терасах або патіо у великих вазонах. Також ця рослина - незамінний вибір для саду в японському оформленні.
За наявності гарної фантазії та достатньої суми бюджету, завдяки вічнозеленим листяним рослинам можна зробити так, що ділянка матиме розкішний вигляд, незалежно від сезону