Верховний Суд перевірятиме законність карантину в Україні

Верховний суд просить Конституційний суд перевірити правомірність карантинних обмежень, які були запровадженні рішеннями уряду та Верховною Радою України.

Відповідне повідомлення з'явилось на сайті Судової влади України. В ньому зазначається, що ВС підтримує запровадження карантину, якщо він не суперечить Конституції.

Верховний суд наголосив на невідкладності розгляду цього питання і просить розглянути його в строк, який не перевищує один календарний місяць.

Відповідно до ст. 33 Конституції України, свобода пересування і право на вільний вибір місця проживання належать кожній людині, яка на законних підставах перебуває на території України, і включають у себе свободу пересування територією України, право на вільний вибір постійного чи тимчасового місця проживання на території України, право вільно залишати територію України, право громадянина України в будь-який час повернутися в Україну.

В яких обмеженнях Верхоний суд сумнівається

  • заходи, пов'язані із самоізоляцією, обмежують право особи на свободу пересування;
  • самоізоляція осіб, які досягли 60 років, а також дозвіл одним суб'єктам господарювання працювати, а іншим — ні, суперечать рівності конституційних прав і свобод;
  • обмеження діяльності авіаперевізників, закриття пунктів пропуску через кордон прямо суперечать конституційним гарантіям. Цим порушується право осіб вільно залишати територію України, яке може бути обмежене лише законом, а не актами уряду.
  • обмеження діяльності авіаперевізників, закриття пунктів пропуску через державний кордон є порушенням права осіб вільно залишати територію України. Це обмеження та заборона на мирні зібрання не може бути затверджене актами уряду;
  • рішенням органу виконавчої влади не можна встановлювати обмеження права громадян на мирні зібрання;
  • обмеження права на підприємницьку діяльність і на доступ до медичної допомоги можливо лише в умовах надзвичайного або воєнного стану;
  • обмеження заробітної плати службових і посадових осіб бюджетних установ, а також нардепів, суддів, прокурорів та інших осіб, оплата праці яких регулюється спеціальними законами, є непропорційним втручанням в майнові права цих осіб.

Покищо нема коментарів.

Залишити коментар