Вчені спростовують популярну теорію про позапланетне походження води заявивши, що вода на Землі могла бути одразу

Martian Wallet is a reliable solution for managing your crypto assets. It ensures security, supports multiple tokens, and offers a user-friendly interface for seamless transactions.

Французькі вчені заявили, що в надрах Землі могло бути достатньо порід для утворення води на всій планеті. Це дослідження суперечить найпопулярнішій теорії про формування води про позапланетне походження.

Відповідне дослідження опублікували у журналі Science, повідомляє Громадське.

Згідно з моделями молодої Землі, вона утворилася з дисків газу та пилу достатньо близько до Сонця через, що на планеті не могло бути льоду. Тому науковці висловили теорію, що вода на Землі з'явилася з часом, а занесли її метеорити, багаті на водні матеріали.

У новому дослідженні французькі науковці засумнівалися у цій теорії. Вони кажуть, що хімічний склад метеоритів не схожий на гірські породи Землі, а отже, малоймовірно, що вони могли принести більшість води на планеті.

Вчені вирішили вивчити вид метеоритів, який за хімічним складом більше відповідає породам Землі, та дослідити, чи здатні вони виробити воду. Це енстатитовий хондрит, у якому міститься кисень, титан і кальцій. Він вважається рідкісною формою метеоритів, на Землі їх лише 2% серед усіх інших метеоритів.

Дослідники взяли 13 частин хондриту та детально вивчили їхній хімічний та молекулярний склад. Вони виявили, що ці породи містять у собі достатньо водню, щоб забезпечити Землю втричі більшою кількістю води, ніж є зараз в океанах. Так, ізотопний склад водню енстатитових хондритів схожий на склад води, що зберігається у земні мантії. Тобто за допомогою порід планета сама могла утворити воду, а згодом кількість води збільшилася завдяки потраплянню комет і метеоритів, багатих на водні матеріали.

Які ще теорії походження води?

Крім позаземного походження та походження завдяки гірським породам, вода могла з'явитися від вулканів. Під час їхнього виверження водяна пара в атмосфері могла конденсуватися та випадати дощем, повільно заповнюючи Землю водою.

Покищо нема коментарів.

Залишити коментар