За даними МВС, упродовж 2015-2020 років було зареєстровано 2056 кримінальних справ після нападів на медиків
У парламентському Комітеті з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування зареєстрували законопроєкт № 5124 про кримінальну відповідальність за погрозу чи насильство щодо медика або фармпрацівника.
Про це інформує пресслужба Комітету у своєму Facebook.
"Погроза вбивством каратиметься позбавленням волі на строк до 2 років, умисне нанесення побоїв легкого чи середньої тяжкості — до 5 років, тяжких ушкоджень — від 5 до 12 років", — йдеться в повідомленні.
Голова Комітету Михайло Радуцький зазначив, що наразі в Україні у нормативно-правовій базі немає спеціального складу злочину у разі нападу на медпрацівника чи фармацевта. При цьому, від початку пандемії випадків невмотивованого насилля проти працівників "швидкої" стає все більше.
Так, за даними МВС, упродовж 2015-2020 років було зареєстровано 2056 кримінальних справ після нападів на медиків.
Радуцький навів приклад, що у Запоріжжі за побиття лікарки "швидкої" зловмисник отримав лише 240 годин громадських робіт, хоча жінка отримала серйозні травми — закриту черепно-мозкову травму та струс мозку. Він наголосив, що у більшості країн світу напад на медичного працівника під час виконання професійних обов’язків — кримінальний злочин.