В Україні "щастя коштує найдешевше" серед усіх європейських країн, а саме - $11 301 на рік. Про це пише видання The Telegraph, посилаючись на дослідження американської компанії Expensivity, яка досліджує персональні фінанси
Компанія розробила показник "ціни щастя". Він визначається як "точка насичення" - сума, за якої ви досягаєте якості життя і за якої гроші вже не можуть зробити вас щасливішими, пише ВВС.
"Ціна щастя" розроблена на основі даних Світового банку про купівельну спроможність валюти і вартість життя у різних країнах.
"Якщо ви живете в США, $105 000 на рік вбережуть вас від нещастя. Однак якщо ви заробите більше, це буде мати незначний ефект на почуття задоволення", - пишуть автори.
"Гроші, які необхідні для того, щоб зробити вас щасливими, - це десятки тисяч, а не мільйони".
Найдешевше у світі щастя, згідно з дослідженням, у Суринамі. У цій колишній голландській колонії у Південній Америці щастя коштує $6 799, тоді як середній річний дохід складає $5 500.
До десятки країн з "найдешевшим щастям" також належать Аргентина, Ангола, Киргизстан, Іран, Замбія, Сьєрра-Леоне, Ефіопія, Туреччина і Нікарагуа.
Найдорожче ж щастя на Бермудських островах - $143 933. Далі йдуть Австралія, Ізраїль, Швейцарія, Нова Зеландія, Норвегія, Данія, Японія, Ісландія і США.
В Африці країна найдорожчого щастя - Лівія ($58 191), де безпека коштує дорого. А от у Єгипті щастя можна "відчути", маючи $31 634 на рік.
Цікавий контраст у Південній Америці. Аргентина - друга в континентальному рейтингу країн з найдешевшим щастям ($8 778), тоді як сусідній Уругвай ($20 927) - перша в списку найдорожчих.
У Європі ж найдорожче щастя - у Швейцарії, однак не дуже відстають скандинавські країни - Данія, Норвегія, Швеція, Фінляндія.
Водночас автори нагадують, що "найкращі в житті речі безкоштовні":
"Кохання, заняття спортом і творчість забезпечать вам бюджетний варіант щастя".